Teknoloji

Adobe’nin Max Sneaks 2022 lansmanında tanıttığı mükemmel 3 özellik! [Video]

Adobe, bu hafta yıllık MAX konferansı düzenledi ve her zamanki üzere aktiflikte Sneaks sunumu en dikkat cazip olanıydı. Sneaks, Adobe geliştiricilerinin yıl boyunca Creative Cloud için üzerinde çalıştığı deneysel özellikleri tanıttığı bir nevi vitrin oluyor. Bu yılki Sneaks teması ise, metaverse teknolojileri üzerine gelen Multiverse oldu. İşte ayrıntılar.

Adobe Max 2022 aktifliği birçok kolaylık getirecek

Adobe, yıllık MAX konferansını gerçekleştirdi ve her zamanki üzere aktifliği Sneaks sunumuyla kapattı. Bu yılki Project Sneaks’in birçok, ister 2B imajdan 3B ortamlar oluşturmak, isterse bir meta bilgi deposu sunumunda kullanmak üzere imgeleri birleştirmek olsun, meta bilgi deposunda kullanım için kimi uygulamalara odaklanıyor.

Ancak, bu Projelerden üçü çok dikkat cazipti. Project Clever Composites, Project Vector Edge ve Project All Me. Her biri, içerik oluşturucular için işleri çok daha kolay hale getirmek ismine Adobe’nin Sensei AI’sini kullnıyor.

Project Clever Composites teknolojisi

Clever Composites, birden fazla manzarayı birleştirmeyi çok kolay hale getiriyor. Farklı bir fotoğrafın art planına bir objeyi yahut kişiyi yerleştirmeyi denediyseniz, bunun güç bir süreç olduğunu bilirsiniz. Evvel objeyi izole edip tek bir imgeden kesmeniz, akabinde art plana yerleştirmeniz gerekiyor, işin kolay kısmı bu. Aydınlatmayı, gölgeleri, renk doygunluğunu, kontrastı ve öteki birçok ayarı art plan manzarasıyla eşleştirmek bazen saatler alabilir.

Clever Composites bu hususta kusursuz şeyler yapacak. Birinci olarak, uygun kompozit imajları bulmak için Creative Cloud arama fonksiyonunu kullanacak.

Kompozit için uygun bir fotoğraf bulunduktan sonra, onu art plana sığdırmak, sürükleyip bırakmak kadar kolay. AI, aydınlatmayı, ölçeği ve alt gölge oluşturmak da dahil olmak üzere başka tüm efektleri otomatik olarak ayarlıyor.

Project Vector Edge Teknolojisi

Vector Edge, kompozit oluşturmaya yönelik bir diğer özellik. Bir fotoğrafın içindeki üç boyutlu yüzeylere logoları ve başka görselleri yerleştirmek karmaşık olabilir. Perspektif aracı, bir manzarayı televizyon ekranına yerleştirmek üzere vazifeleri yapan özellik. Fakat, kenarlarla uğraşmaya başladığınızda işler daha da zorlaşıyor. Örneğin, bir logoyu bir kutunun kenarına yerleştirmek çok ustalıkla bir photoshop büyüsü gerektirir. Vector Edge tüm bunları sizin için yapacak.

Vector Edge aracı, ön plan imajlarını manuel olarak kırpma ve birden çok perspektif için ayarlama muhtaçlığını ortadan kaldırmak için Yapay zeka kullanıyor. Adobe bu özelliği göstermek için görüntüde birkaç obje içeren bir art plan manzarası kullandı. Sensei fotoğrafı tahlil edip, objenin boyutsallığını belirliyor. Akabinde, logo üzere bir ön plan manzarasını düz bir yüzeye yerleştirdiğinizde, imaj perspektif için otomatik olarak uygulanmakta.

Ayrıca, ön plandaki öznenin art plan 3B yüzeyinin kenarıyla çakıştığını anlayıp, tüm üç boyutlu düzlemleri perspektif için sabitler. Ayrıyeten içeriği yuvarlatılmış objelere de gerçekçi bir formda uygulanabiliyor.

Project All of Me Teknolojisi

All of Me’yi bir kırpma açma aracı olarak adlandırsak yanılmış olmayız. Bir manzarayı kırpmak kolay olsa da Sensei de bunu sizin için yapacak.

Adobe, bu teknolojinin tanıtımını, büyük bir avluya sahip meskenin önündeki bir bayanın fotoğrafını kullanarak yaptı. Yapay zekâ (AI), mevcut öğeleri inceleyerek, sahnenin daha büyük bir tuval üzerinde nasıl görünmesi gerektiğine dair fikirler edinyor. Böylece, All of Me, fotoğrafın dış kenarlarını genişleterek eksik kısımları görsel olarak hakikat gereç ile dolduruyor. Değişik bir halde, bayanın ayakkabısı görsel olarak elbisesinin kalanına uygundu.

Daha evvel de belirtildiği üzere, bu projeler deneysel hedefli ve birçoğu hala geliştirilme evresinde. Bu nedenle, teknolojiler şu anda halka açık değil tahminen de Adobe stüdyolarından hiç çıkmayabilir. Bununla birlikte, bu üçü, Creative Cloud’un gelecekteki en güzel özellikleri olabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - Betgol kirala - Ronabet kirala - Totobo kirala - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom