Teknoloji

Akaryakıt fiyatlarında büyük değişim!

Akaryakıt fiyatlarında yaşanan değişimler direkt olarak brent petrol ve döviz kuru üzere sebeplerden etkilenebiliyor. Bu kapsamda artık bir değişim daha meydana gelecek.

Motorin, LPG ve akaryakıt fiyatları, araç sahipleri için uzun müddettir baş belası hale gelmiş durumda. ABD ham petrolü Ocak ayından bu yana birinci defa 90 doların altına gerilerken akaryakıt fiyatlarında indirim beklentisi de meydana geldi.

Ülkemizde akaryakıt fiyatları direkt olarak dış etkenlerden etkileniyor. Yüksek enflasyon nedeniyle resesyon riskinin artması nedeniyle petrol fiyatları 25 Ocak’tan beri birinci sefer 80 dolar düzeylerinde süreç görmeye başladı. Bu da Petrol piyasasında düşüş akaryakıt fiyatları ve motorin (dizel) fiyatlarına daha fazla indirim beklentisi oluşmasına sebep oldu.

Geçtiğimiz günlerde FED faiz kararını açıklamıştı, tekrar bir artış yapan Amerikan Merkez Bankası 75 puan faiz artırımın akabinde petrol fiyatlarında önemli bir değişim aslında yaşanmadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film sitesi - piar ne demek - bir finansçı - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al - slot siteleri - canlı casino siteleri