Telefon

Amazon kafayı taktı! Matrix’i gerçek yapacaklar!

Bu yeni hizmetin ana fikri, kullanıcıların yeni inşa edilmiş bir spor stadyumunun etrafındaki yaya trafiğini modellemek üzere işlerinde bilgi süreç yahut bellek sınırlamalarıyla müsabakadan birden çok sunucuyla ölçeklenen simülasyonlar yapabilmek için Amazon’un devasa AWS kaynaklarından yararlanabilmesini sağlamak.

Las Vegas’ta yürüyen 1 milyon insanı simüle eden uCrowds’un bu etkileyici görüntü demosunda AWS SimSpace Weaver’ı iş başında görebilirsiniz. Bu simüle edilmiş insan kalabalıkları, jeo-uzamsal bilgileri kullanarak, insanların hepsi birebir anda yürümeye başlarsa, kentin sokaklarında nasıl hareket edebilecekleri konusunda size bir fikir verebilir. Ki bu görüntüye nazaran kentte 1 milyon insanın tıpkı anda yürümeyebilmesini sağlayabilecek “yeterli yürüyüş yolu” yok ve hatta bu sayı 50.000’e düşürülse bile sokaklarda yığılmalar başladığını gösteriyor.

Amazon kafayı taktı! Matrix’i gerçek yapacaklar!

AWS’de teknolojiden sorumlu lider yardımcısı Bill Vass bir basın açıklamasında, “Önceden, bir müşteri uzamsal simülasyonunu ölçeklendirmek isterse, simülasyonun doğruluğunu donanımının kapasitesiyle sınırlamak zorunda kalıyordu, bu da kullanışlılığı sınırlıyordu.” dedi. “AWS SimSpace Weaver, müşterilerin büyük ölçekli simülasyonları çalıştırma formunu kolaylaştırarak ve onları farklılaştırılmış içerikler oluşturma ve simülasyon altyapısını yönetme yükünü ortadan kaldırıyor.”

AWS SimSpace Weaver, tanınan geliştirme motorları Unreal Engine 5 ve Unity ile de entegre edilebiliyor: bu geliştiricilerin bu hizmeti kullanmasını çok daha cazip hale getirebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al