Telefon

Elon Musk resmen açıkladı! Twitter, App Store’dan ayrılacak mı?

2022’nin en çok konuşulan isimlerinden birisi de Elon Musk. Bir mühlet evvel Twitter’ı satın alan milyarder, platformda yapmış olduğu değişikliklerle ve açıklamalarla gündemden düşmüyor. İş insanı, son olarak gözüne Apple’ı kestirdi. Elon Musk’a nazaran teknoloji devi platformda reklam vermeyi durdurdu ve Twitter’ı App Store’dan kaldırmakla tehdit ediyor. Pekala bu durum gerçekleşecek mi? Toplumsal medya şirketinin Apple Park ziyareti sonrası resmen açıklandı. Twitter, App Store bünyesinden kaldırılacak mı?

Elon Musk açıkladı! Apple, Twitter’ı App Store’dan kaldıracak mı?

Twitter‘ın ana kar kaynaklarından birisi de reklam iş birlikleri demek mümkün. Lakin şirket, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra reklam mutabakatlarının büyük bir kısmını kaybetti. Gerek ünlü milyarderin halleri gerekse platformda yapılan değişikliklerin akabinde artık T&T, CNN, Dell, DirecTV, HP, Nestle, Coca-Cola, Verizon, Volkswagen ve Wells Fargo üzere dev şirketler Twitter için reklam vermeyi durdurdu.


Twitter App Store’dan ayrılacak mı?

Geçtiğimiz hafta yayınlanan yeni bir raporda toplumsal medya platformunun en düzgün 100 reklamverenin yarısını kaybettiğini ortaya çıkardı. Bu markalar, Twitter reklamları için 2020’de 2 milyar dolar ve 2022’de ise 750 milyon dolardan fazla harcadı. Elon Musk da bu raporun çabucak akabinde hedef tahtasına Apple’ı koydu ve şirketi Twitter’daki reklamlarını durdurmakla birlikte platformu App Store’dan kaldırmaya hazırlanmakla suçladı.

Musk, Apple’a yönelik tenkitlerinin ve suçlamalarının akabinde dün bir sürpriz yaptı ve Twitter‘dan Apple CEO’su Tim Cook’la birlikte Apple’ın genel merkezinde olduğunu gösterdi. Ayrıyeten Apple Park’ı övdüğü de görüldü. İş insanı paylaşımda ”Beni Apple’ın hoş Genel Merkezi’nde gezdirdiğiniz için teşekkürler” sözlerine yer verdi.

Konuyla uzaktan yakından ilgili olan herkes Elon Musk’ın Apple’ı ziyaret amacının Twitter’ın App Store’dan kaldırılacağı istikametindeki savlarla ilgili olduğunu anlamıştır. Zati Musk da kısa bir müddet Twitter’dan yaptığı paylaşımda bunu doğruladı ve toplumsal medya devinin Apple’ın uygulama mağazasından kaldırılmayacağını açıkladı.

Musk’ın paylaşımında şu tabirler yer alıyor;

Güzel sohbetti. Öteki şeylerin yanı sıra, Twitter’ın potansiyel olarak App Store’dan kaldırılmasıyla ilgili yanlış anlaşılmayı da çözdük. Tim, Apple’ın bunu yapmayı asla düşünmediği konusunda netti.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking