Teknoloji

Amazon’nun etrafını kara bulutlar sardı! Tarihi bedel kaybı!

Teknoloji şirketleri Covid-19 pandemisi sonrası bedel kaybetmeye başladı. En pahalı 5 şirkete baktığımızda her geçen gün pay ve piyasa kıymetlerinin düştüğünü görüyoruz. Bu o denli bir kayıp ki 5 şirketin sadece 1 yıllık kıymet kaybı Türkiye, Arjantin ve İsviçre’nin gayri safi yurt içi hasılalarının toplamından daha fazla.

1 trilyon dolarlık büyük kayıp!

Amazon piyasa bedeli geçtiğimiz yılın yaz aylarında şirketin tarihi rekorunu kırarak 1.88 trilyon dolara ulaştı. Ama bugün itibariyle 878 milyar dolara kadar gerilemiş durumda. Bu da onun 1 trilyon dolar kıymet kaybına uğrayan halka açık birinci şirket olarak anılmasına neden oldu.

Sadece düşüş Amazon’da değil

Dünyanın en büyük 5 teknoloji şirketine baktığımızda, geçtiğimiz yıl sonu 2.94 trilyon dolarlık pahası ile 3 trilyon dolar düzeyini aşmaya en yakın şirket olarak anılan Apple’ın piyasa bedeli 2.15 trilyon dolara kadar geriledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!