Teknoloji

Android 13 Go Edition tanıtıldı: Uygun fiyatlılar için geliyor!

Google‘ın Android Go Edition‘ı birinci sefer piyasaya sürmesinin üzerinden beş yıl geçti. Şirketin Android Go Edition ile emeli, çok fazla depolama alanı yahut belleğe sahip olmayan düşük giriş düzeyi aygıtların da Android işletim sistemini kullanabilmelerini sağlamaktı. Bu nedenle özünde Android‘in kendisi olan fakat daha hafif bir versiyonu olan Android Go Edition‘ı tanıttı.

Bugün ise Google, yaklaşık 250 milyon giriş düzeyi aygıtın kullandığı sistemin yeni versiyonu olan Android 13 Go Edition’ı “güvenilirlik, kullanılabilirlik ve kişiselleştirme” başlıkları altında gruplanan temel teknik kısımlarda yapılan birkaç büyük değişiklikle duyurdu ve ayrıntılandırdı.

Google, kullanıcıların çok fazla depolama alanı kullanmadan güncellemeleri daha süratli almasına imkan sağlamak için Google Play Sistem Güncellemelerini yeni versiyona getirdi. Bu özellik Android Go Edition kullanıcıları için epeyce değerli zira Android Go Edition telefonları çok fazla depolama alanına sahip olmadığından güncellemeler için gerekli olan depolama alanı sorun yaratmaktadır.

Android 13 Go Edition‘ın bir öbür özelliği ise, kullanıcıların telefonlarından en güzel biçimde yararlanması amacında olan keşfet özelliğidir. Yeni sürüm ile direkt ana ekran kaydırılarak kullanıcının ilgisini çekebilecek öteki içerikler açılan menüde görünecek.

Google Android 13 Go Edition birinci defa Material You ile birlikte gelecek, böylelikle kullanıcılar telefonlarının renk sistemini duvar kağıtları ile uyumlu olacak halde özelleştirebilecekler. Yeni Android sürümü, duvar kağıdının ayarlamasına müsaade verecek ve ortalarından seçim yapılabilecek olan ilgili renk şemaları sunacak.

Google, Android 13 Go Edition ile çıkacak akıllı telefonların 2023’te geleceğini duyurdu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!