Telefon

iPhone ile gönderilen bildirisi düzenleme ve silme!

Teknoloji devi Apple, son aylarda yayınladığı yeni yazılım güncellemeleriyle gündemde kalmaya devam ediyor. Şirket, geçtiğimiz aylarda yeni iOS 16 ile gelen ileti özelliklerini duyurdu ve kullanıcılara sunuldu. Pekala iPhone ile gönderdiğiniz iletisi nasıl düzenleyebilir yahut geri alabilir, yani silebilirsiniz?

Gönderilen bildiri nasıl düzenlenir? (iOS 16)

iOS 16 ile iPhone kullanıcıları birçok yeni özelliğe kavuştu. Bu özelliklerin başında güvenlik yer alıyorken, tıpkı vakitte kullanıcıların uzun vakittir bekledikleri bildiri düzenleme ve silme özellikleri de nihayet geldi.

iMessage aracılığıyla gönderdiğiniz iletileri sırf birinci 15 dakika içerisinde en fazla 5 kere olacak formda düzenleyebilirsiniz. iOS 16 ‘da ileti düzenlemek için:

  • Düzenlemek istediğiniz bildiriye basılı tutun.
  • Açılan menüden “Düzenle” seçeneğine tıklayın.
  • İlgili değişikliği yapın ve onaylayın.

Ayrıca kazara ileti gönderme periyodu de sona eriyor. Artık gönderdiğiniz iletileri yolladıktan sonra 2 dakika içerisinde silebilirsiniz. Mesajı silmek için;

  • Silmek istediğiniz bildiriye basılı tutun.
  • Açılan menüden “Sil” seçeneğine tıklayın.

Düzenlenen bildiri iOS 16’dan düşük sürüm kullananlara yeni bildiri olarak gönderilir. Gönderdiğiniz aygıt iOS 16 ve üstü sürüm kullanıyorsa bildiriye düzenlendi notu eklenir ve düzenlenmiş bildiri görülebilir. Android aygıtlara gönderilen iletilerde ise maalesef düzenleme yapılamıyor.

iOS için beklenen WhatsApp özellikleri sonunda geldi!

WhatsApp tarafından iOS kullanıcıları için bugün getirilen küme özelliği ile birlikte, yöneticisi olduğunuz kümelerdeki istenmeyen tüm iletilere müdahale edebileceksiniz. 48 saatten uzun bir mühlet içerisinde atılan tüm iletileri herkesten kaldırabileceksiniz.

WhatsApp, eylül ayının başlarında Android tarafındaki beta kullanıcıları ile silinen bildiriler için yeni bir özellik paylaştı. Buna nazaran, bir iletisi sildikten sonra ekranın alt tarafında çıkan bildiriminin çabucak sağ tarafında geri al biçiminde bir buton olacağını gördük. Bu özellik artık iOS’a geldi.

Fakat geri alma sürecinin sırf bu bildirim gidene kadar geçerli olacağını yani birkaç saniyeliğine mümkün olacağı belirtelim. Münasebetiyle konuşma geçmişinde evvelden sildiğimiz bildirileri geri getiremeyeceğiz.

Pekala, sizler iOS 16 ile gelen yeni bildiri düzenleme ve silme özellikleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!