Teknoloji

Android 13 Go Edition tanıtıldı

Google‘ın Android Go Edition‘ı birinci defa piyasaya sürmesinin üzerinden beş yıl geçti. Şirketin Android Go Edition ile emeli, çok fazla depolama alanı yahut belleğe sahip olmayan düşük giriş düzeyi aygıtların da Android işletim sistemini kullanabilmelerini sağlamaktı. Bu nedenle özünde Android‘in kendisi olan lakin daha hafif bir versiyonu olan Android Go Edition‘ı tanıttı.

Bugün ise Google, yaklaşık 250 milyon giriş düzeyi aygıtın kullandığı sistemin yeni versiyonu olan Android 13 Go Edition’ı “güvenilirlik, kullanılabilirlik ve kişiselleştirme” başlıkları altında gruplanan temel teknik kısımlarda yapılan birkaç büyük değişiklikle duyurdu ve ayrıntılandırdı.

Google, kullanıcıların çok fazla depolama alanı kullanmadan güncellemeleri daha süratli almasına imkan sağlamak için Google Play Sistem Güncellemelerini yeni versiyona getirdi. Bu özellik Android Go Edition kullanıcıları için epeyce değerli zira Android Go Edition telefonları çok fazla depolama alanına sahip olmadığından güncellemeler için gerekli olan depolama alanı sorun yaratmaktadır.

Android 13 Go Edition‘ın bir öteki özelliği ise, kullanıcıların telefonlarından en yeterli biçimde yararlanması amacında olan keşfet özelliğidir. Yeni sürüm ile direkt ana ekran kaydırılarak kullanıcının ilgisini çekebilecek öbür içerikler açılan menüde görünecek.

Google Android 13 Go Edition birinci kere Material You ile birlikte gelecek, böylelikle kullanıcılar telefonlarının renk sistemini duvar kağıtları ile uyumlu olacak biçimde özelleştirebilecekler. Yeni Android sürümü, duvar kağıdının ayarlamasına müsaade verecek ve ortalarından seçim yapılabilecek olan ilgili renk şemaları sunacak.

Google, Android 13 Go Edition ile çıkacak akıllı telefonların 2023’te geleceğini duyurdu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi