Teknoloji

Samsung bu sefer şaşırttı! Akıllı yüzükler geliyor

Teknoloji devi Samsung, Android segmentinde Huawei ile birlikte en büyük akıllı saat markalarından biri ve son birkaç yılda çeşitli başarılı akıllı saat modellerini piyasaya sürdü. Birkaç ay evvel şirket, Android akıllı telefon kullanıcıları için en âlâ akıllı saatler ortasında sayılan Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 5 Pro’yu piyasaya sürmüştü. Artık ise şirketin bir akıllı yüzük üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Akıllı yüzük birinci sefer duyduğumuz bir aygıt değil. Daha evvel de örneklerini gördük. Bunlardan en popülerleri; Oura Ring 3, Circular Ring, Hecere NFC Ring, Prevention Circul+ ve Go2sleep Ring. Artık, Samsung da birebir yolu izleyecek üzere görünüyor.

Güney Kore’den gelen raporlar, Samsung‘un kullanıcıların aktivitelerini ve sıhhatlerini izlemek için takabilecekleri bir akıllı yüzük geliştirmeye başladığını argüman ediyor. Şirketin gerekli modül ve modülleri temin etmek için birden fazla firma ile çalıştığı bildiriliyor.

Akıllı yüzükler geliyor

Firma geçtiğimiz yıl, optik kalp atış suratı monitörü ve EKG sensörüne sahip bir akıllı yüzük için USPTO‘ya patent müracaatında bulunmuştu. Bu yüzük birebir vakitte bir akıllı telefonu, tableti ya da televizyonu denetim etmek için de kullanılabiliyor.

Pazar araştırma firmaları, akıllı yüzüklerin kullanıcılar tarafından her vakit takıldıkları ve daha âlâ sıhhat takibi doğruluğu sundukları için önümüzdeki birkaç yıl içinde tanınan hale geleceğini belirtiyor. Bu çeşit akıllı yüzüklerin ayrıyeten pil tüketen bir ekrana sahip olmadıkları için tipik bir akıllı saatten daha uzun ömürlü olacağı düşünülüyor.

Akıllı yüzük, ekrana sahip olmaması nedeniyle akıllı saat kullanıcılarını tatmin etmeyebilir. Fakat daha küçük bir boyutta olmasıyla farklı yetenekler sunabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi