Teknoloji

Android Bildiriler Artırılmış Gerçeklik Filtreleri Sunabilir

Google’ın kısa iletiler (SMS, MMS) ve sohbet için resmi uygulaması olan Android İletiler artırılmış gerçeklik filtreleri ile kullanıcılarına yeni bir mesajlaşma tecrübesi sunabilir. Şirketin iletileşme uygulamasına artırılmış gerçeklik efektleri eklemek üzere testler yaptığı ve böylelikle Instagram ve Snapchat rakibi haline gelebileceği söz ediliyor.

XDA Developers test etabındaki bu özelliği faal olarak denemeyi de başarmış. Deneysel Efektler tuşunun Android Bildiriler kamerasının içerisinde Fotoğraf ve Video tuşlarının çabucak yanında yer aldığı paylaşılıyor.

Şu an içim yalnızca 5 efekt bulunuyor ve bunlardan bir tanesi yüzünüzü uçup giden bir animasyon uçağa bindiriyor. Ayrıyeten balonlar, havai fişekler, konfetiler ve melek filtresi öbür seçenekler ortasında.

Bu filtrelere şimdilik yalnızca Mesajlar uygulamasının kamerasından erişilebildiği, Kamera uygulamasında ise bunların yer almadığının altı çiziliyor. Animasyonlu iletilerin SMS yahut MMS olarak gönderilebileceği belirtiliyor.

Google’ın Snapchat üzere birçok artırılmış gerçeklik filtresini kullanıcıların beğenisine sunacağını şimdiden varsayım edebiliriz. Özelliğin herkes için ne vakit sunulacağı ise şimdilik bilinmeyen.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!