Telefon

Android kullanıcıları, sonunda bekledikleri güncellemeyi alabilecekler

Mobil işletim sistemi dünyasındaki amansız rekabet durmaksızın devam ediyor. Bir tarafta Apple tarafından geliştirilen ve sadece iPhone modellerinde kullanılan iOS’u görüyorken, öteki tarafta ise neredeyse iPhone dışındaki bütün modellerde gördüğümüz Android duruyor. Tabi bu iki işletim sisteminin hayli sıkı fanları olsa da hangisini tercih edeceğine var olan özelliklerine nazaran karar verenlerin sayısı da bir epey fazla. İşte Google’ın yeni özelliği, bu çeşitten olan bireyleri kendisine çekmeyi sağlayabilir.

Google tarafından Android 13 QPR2 Beta 2 sürümüyle birlikte test edilmeye başlanılan yeni özelliğe nazaran, artık kullanıcılar ekran kaydını almak istediklerinde ekranın tamamını görmek zorunda kalmayacaklar. Bunun yerine yalnızca muhakkak bir uygulamayı seçmek ve sırf o uygulama üzerinden gerçekleştirilen süreçleri kayıt altına almak mümkün olacak.

Android kullanıcıları, sonunda bekledikleri güncellemeyi alabilecekler

Bu yeni özelliği kullanmaksa son derece kolay olacak. Yapılması gereken tek şey, kayıt menüsüne girerek orada bulunan uygulamalardan birini seçmek ve kayda başlamak olacak. Tabi bu yeni özelliğin tasarımı ve manzara kalitesini çokça arttıracağı bir gerçek. Lakin Google’ın yeni özelliğini geliştirmesinin odak noktasında yer alan şey diğer.

Eğer daha evvel telefonunuz üzerinden bir ekran kaydı almak istediyseniz, burada tam kayıt esnasında gelen bildirimlerin ne kadar can sıkıcı olduğuna da şahit olmuşsunuzdur. İşte Google tarafından üzerinde çalışılan yeni özellik sayesinde, artık bu tıp durumlar yaşanmayacak ve çok daha kaliteli görüntü kayıtları yapılabilecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al