Teknoloji

Sahibinden’in yeni komite kararı, araç satıcılarını üzecek

Tüm dünyada olduğu üzere ülkemizde de otomobil fiyatları artmaya devam ediyor. Bu fiyat artışının ardında yatan iki temel etmense, çip krizinin şimdi tam olarak çözülememiş olması nedeniyle araba üretiminin istenilen düzeye gelememesi ve fiyatlar genel seviyesinde yaşanan artışın otomobil fiyatlarına da tesir etmesi.

Tabi sıfır arabaların fiyatlarının artması, talebin ikinci el araçlara yönelmesine neden oluyor. İşte ikinci el araba dalına adeta istikamet veren isim olan Sahibinden.com ise kurumsal müşterileri tarafından satılan araçlara yönelik yeni bir komite uygulamasının haberini verdi.

Sahibinden’in yeni komite kararı, araç satıcılarını üzecek

Kurumsal müşterilerle paylaşılan bilgilendirme metnine nazaran, 10 Şubat 2023 tarihinden itibaren başlayacak olan yeni devirle birlikte 1.000.000-TL’nin üzerinde bir fiyatla satışa sunulması durumunda, 1.000.000-TL’nin üzerinde kalan fiyatın on binde üçü kadar ek ilan fiyatı ödenmesi gerekecek.

Bunun manası şu, örneğin Sahibinden.com’da araba satışı yapan kurumsal bir üyesiniz ve aracınızın 1.500.000-TL’ye satmak için ilana koydunuz. Bu durumda 500.000-TL için on binde 3 oranında ek ilan fiyatı ödemeniz gerekecek. Her ne kadar birinci etapta pahası bir milyonu aşan bir araç için talep edilen fiyat son derece küçük olsa da bunun üzere onlarca araç satan kurumsal müşteriler için yeniden de bu karar keyif kaçırıcı bir gelişme olacaktır. Ayrıyeten bu uygulamanın 1.000.000-TL altındaki araçlar için geçerli olmayacağını da tekrar hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al