Telefon

Apple, bir modelin daha fişini çekiyor!

Akıllı telefon dünyasının en büyük ismi olan Apple, iPhone serisiyle büyük bir muvaffakiyet yakaladı. Bu muvaffakiyetin temelinde yatan ögelerden birisi de modellerinin uzun vadeli çalışabilmesi gösterilebilir. Şirket, eski modellerine takviyesi uzun yıllar sürdürse de bir yerden sonra elini çekiyor.

Apple, iPhone 5c modelini önümüzdeki ay emekliye ayırıyor

Apple’ın 2013 yılında tanıttığı iPhone 5c, hiç kuşkusuz şirketin en renkli modellerinden birisi oldu. Lakin iPhone 5s kadar muvaffakiyete ulaşamayan model, tekrar de değerli bir kitle tarafından kullanıldı. Serinin uygun fiyatlı modeli olarak karşımıza çıkan aygıt için yolun sonu göründü.

Apple, 2020’nin Ekim ayında iPhone‌ 5c’yi “vintage ürün” kategorisine göndermişti. Vintage eser kategorisindeki modeller, muhakkak bir seviyede yedek kesim ve tamirat üzere hizmetlerden yararlanabiliyordu. Fakat şirket, 1 Kasım’da aygıtı emekliye ayıracak. Böylelikle iPhone 5c’nin yedek kesim üretimi ve tamirat hizmeti iptal edilecek. Apple’ın emekliye ayıracağı bir öbür eseri ise üçüncü jenerasyon iPad küçük olacak.

iPhone 5c modelinin temel özellikleri

Ekran özellikleri: 4.0 İnç, IPS LCD, 640×1136 Piksel, 326 PPI, 60 Hz yenileme hızı
İşlemci Apple A6
Arka kamera 8 megapiksel
Ön kamera 1,2 megapiksel
Boyut ve ağırlık 124,4mm x 59,2mm x 9 mm; 132 gram
Batarya 1510 mAh, Lithium Polymer (Li-Po)

Öte yandan Apple, son devirde emekliye ayıracağı modelleri arttırdı. Apple’ın web sitesinde yer alan bilgilendirmeye nazaran, yaklaşık sekiz yaşındaki iPhone 6 vintage listesine eklendi. Bu, modül ve tamirden yazılıma kadar tüm resmi takviyenin sonlandırılacağı manasına geliyor. iPhone 6 Plus’ın geçtiğimiz yıl vintage’e ayrıldığını düşünürsek, iPhone 6’nın bu kadar dayanması şaşırtan.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!