Telefon

Apple çalışanları kazan kaldırdı, sebebi ise çok enteresan

Amerikalı teknoloji devi Apple, her yıl gelirini arttıran ve son 10 yıldır dünyanın en kıymetli şirketi seçilen bir marka. Hal bu türlü olunca, bu şirkette yaşanan her gelişme haber dünyasının gündemine oturmayı başarabiliyor. Gelen son haberlerse, Apple’ın çalışanlarıyla karşı karşıya gelmesini bahis ediyor. Bu karşı karşıya gelişin kökeninde yatan sebep ise müşteri memnuniyeti.

Bilindiği üzere Apple, geçtiğimiz günlerde geliştiricilere bir mail atarak bundan sonra App Store’da olağandan daha fazla reklam gösterimi yapılacağı ve uygulamalarını da buna nazaran optimize etmeleri istenilmişti. Tabi bu haber çok süratli bir formda yayıldı ve genel itibariyle de Apple’a karşı tenkit olarak geri döndü.

Apple çalışanları kazan kaldırdı, sebebi ise çok enteresan

Ancak Amerikalı teknoloji devi, kendi çalışanlarından bu mevzuyla alakalı bir reaksiyon görmeyi hiç beklemiyordu. Hakikaten şirketin reklam departmanında çalışan mühendisler, bu yeni stratejisinin Apple’ın yıllardır oluşturduğu “önce kalite, evvel müşteri memnuniyeti” algısına büyük ziyan vereceğini belirterek, kelam konusu halden geri dönülmesini istedi.

Gerçekten de Apple, her ne kadar dünyanın en karlı şirketi olsa da, bir biçimde daima evvel müşterisini düşünen bir firma imajı çiziyordu. Fakat şirketin reklam konusunda aldığı bu karar, yıllardır sürdürdüğü bu imajını üzücü halde çizebilir. Bakalım Apple gelen son yansıların akabinde kelam konusu planında bir değişikliğe gidecek mi?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al