Teknoloji

Amazon bayır aşağı gitmeye devam ediyor

Teknoloji dünyasının en büyük ve en kıymetli isimlerinden biri olan Amazon uzun yıllar boyunca rakipsiz büyüme oranları ve istikrarlı performansı ile dikkat çekmişti. Bununla birlikte şirketin son vakitlerde daha çok makûs gelen mali tablolarla isminden bahsettirmesi, büyünün bozulduğunu gösteriyor.

Geçtiğimiz gün bir açıklama yapan Amazon’un üst seviye yöneticisi, şirketin son vakitlerde süratli büyümesinden kaynaklı gereğinden fazla çalışan alımı yaptığını ve bu mevzuda artık bir karar verilmesinin vaktinin geldiği belirtilmişti. İşte bu açıklamanın akabinde beklenen o atılım sonunda geldi ve şirket çalışanlarına bir mail göndererek Amazon’un küçülmeye gideceği duyuruldu.

Amazon bayır aşağı gitmeye devam ediyor

Mail içeriğine bakacak olursak, Amazon epeyce esaslı bir hareket planı hazırlamış. Bu kapsamda birtakım departmanlarda çalışanların sayısı değerli ölçüde azaltılacakken, kimi departmanlar ise büsbütün kapatılacak. Tüm bu süreçler sonucunda ise olan tekrar çalışanlara olacak ve iddialara nazaran 10.000’den fazla kişi işsiz kalacak.

Öte yandan Amazon’un borsa pahası de gerilemeye devam ediyor. Bir periyot pahası 2 trilyon dolarak yaklaşan şirket, şimdilerde 1 trilyon dolarda bile tutunamadı. Şirkettin yaşadığı bu kıymet kaybı ise, son vakitlerde kayıtlara geçen en büyük paha kaybı olarak tarihe geçti. Bakalım bir vakitler başarısıyla rakiplerinin dehşetli düşü haline gelen Amazon, yine eski günlerine geri dönebilecek mi?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking