Telefon

Apple Dynamic Island özelliğini daha kullanışlı hale getiriyor

Takvimler Eylül ayını gösterdiğinde, Apple için yılın en kıymetli günü gelmiş ve Amerikalı teknoloji devi milyonlarca meraklı gözün huzurunda iPhone 14 serisini tanıtmıştı. Tabi her yıl olduğu üzere bu yılda kullanıcıların ilgisini çekecek yeni özellikler ve tasarımsal gelişmeler, bu aktifliğe damgasını vurdu. iPhone meraklılarının en çok dikkatini çeken şey ise, tabi ki iPhone 14 Pro modellerinde gördüğümüz Dinamik Ada özelliği oldu.

Kullanıcılar için tasarımsal kusur olarak görülen ve birçok kullanıcının iPhone kullanmama mazereti olarak gösterilen çentik kısmını, epeyce akıllı bir dizaynla son derece ilgi alımlı bir alana dönüştüren Dinamik Ada özelliği, şu an ki haliyle biraz kısıtlı bir kullanım imkanı sunuyor. Fakat Apple’ın iOS 16.2 güncellemesi sonrası, bu özelliğin çok daha kullanışlı bir hale geleceği sav edildi.

Apple Dynamic Island özelliğini daha kullanışlı hale getiriyor

Duyum hesapları tarafından paylaşılan bilgilere nazaran, Dinamik Ada kısmındaki birinci kıymetli yenilik artık bu alanda pil yüzdesinin de gösterilebilme fikri olacak. Şu an ki haliyle bu alanda en fazla 2 simgenin gösterildiği düşünüldüğünde, güncelleme sonrası bu sayının 3’e yahut 4’e çıkacağı düşünülüyor.

Bir başka değerli özellik ise, Dinamik Ada kısmından canlı bildirimlerin daha süratli bir formda alınabilecek olması. Lakin Apple’ın bu özelliğin faal edilmesi halinde, şarjın olağandan çok daha süratli tükenebileceği formunda ikaz yapacağı da gelen bilgiler ortasında yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al