Telefon

WhatsApp, bu bilhassa Instagram’a dönecek!

WABetaInfo, bugün blog hesabından yaptığı paylaşımla yeni bir özelliğin test edilmeye başlandığını duyurdu. Android için 2.22.24.19 WhatsApp beta güncellemesiyle gelen görüntü modu, platformu adeta Instagram’a çevirecek. Pekala özelliğin ayrıntıları neler ve nasıl görünecek? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

WhatsApp için görüntü modu, kullanım kolaylığı sağlayacak

WhatsApp kullanıcıları aslında kamera tuşuna basılı tutarak uygulama içerisinde görüntü kaydı alıyor. Ancak basılı tutmak birtakım durumlarda kullanım tecrübesi açısından işleri zorlaştırıyor. Firma da bu sorunun yaşanmaması ismine yeni görüntü modunu test etmeye başladı.


WhatsApp görüntü modu

Yeni görüntü modu sayesinde WhatsApp kullanıcıları, görüntü kaydederken basılı tutmak zorunda kalmayacak. Ayrıca ek olarak fotoğraf/video simgesi de tekrar tasarlanarak değişecek. Görüntü modu, üstteki görselde de göründüğü üzere fotoğraf modunun çabucak yanında yer alacak.

Anlık iletileşme uygulaması ayrıyeten dün küme sohbetleri için anket özelliğinin kullanıma sunulduğunu da resmi Twitter hesabından duyurdu. Kullanıcılar tarafından kısa müddette sevilen özellik, birçok kişi tarafından kullanılıp toplumsal medyada paylaşıldı. Birçok kişinin yer aldığı iş ve okul kümelerinde uyuşmazlık konusunda anketlere sık sık başvurulması bekleniyor. Firma ek olarak birden fazla aygıtın tek hesapta kullanılabileceği Ortak Hesap özelliğini de test etmeye başladı. Bu sayede kullanıcılar, WhatsApp hesaplarını dört farklı aygıtta açacak.

Meta çatısı altında yer alan toplumsal medya platformları birbirlerinde bulunan özellikleri alarak git gide benzerlik gösteriyor. Bir yandan uygulamalar kopyalanırken öteki yandan da kullanıcılar yeni işlevler sayesinde kullanım tecrübesi yaşıyor.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp’ın test kademesinde olan görüntü modunu nasıl buldunuz ve platform üzerinde beklediğiniz değişiklikler neler? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking