Teknoloji

Apple Glass’ı bekleyenlere makus haber

Amerikalı teknoloji devi Apple’ı rakiplerinden ayıran en kıymetli şey, bu şirketin girdiği çabucak her bölümde oyun kurucu pozisyonuna yükselmesidir. Bugüne kadar akıllı telefon pazarından tutun da tablet pazarına kadar pek çok örneğini gördüğümüz bu durumun sanal gerçeklik gözlüğü piyasasında da tekrarlanması kuvvetle olası. Lakin tahminen de bu kuralı bozmak istemeyen Apple, kelam konusu bölüme tam olarak hazır bir halde girebilmek için süreci uzattıkça uzatıyor.

Sanal gerçeklik teknolojisine ait en kıymetli sızıntıların kaynağı olan Jeff Pu, kısa müddet öncesine kadar Amerikalı teknoloji devinin bu yeni aygıtını 2024 yılı içerisinde satışa sunacağını argüman ediyordu. Lakin birebir isim iddialarında yeni bir güncellemeye gitti ve dün akşam yaptığı bir paylaşımla Apple’ın sanal gerçeklik gözlüğü dizaynında kimi problemler yaşadığını ve bu nedenle aygıtın çıkış tarihini en az 1 muhtemelen de 2 sene ertelediğini duyurdu.

Apple Glass’ı bekleyenlere berbat haber

Bunun manası Apple’ın birinci sanal gerçeklik gözlüğünü görmek için en az 2025 yılına kadar, muhtemelen de 2026 yılına kadar beklememiz gerekecek. Tabi bu bilgi şimdilik bir tezden ibaret. Bununla birlikte dalın bir öteki değerli duyum kanalı Ming-Chi Kuo’nun da misal tarihleri işaret etmesi, bu haberlerin yanlışsız olduğunu gösteriyor olabilir.

Öte yandan her ne kadar Apple’ın girişi bu dala değerli bir ivme katacak olsa da, Amerikalı teknoloji devinin yokluğunda bir öbür hemşerisi olan Meta’nın bu pazara büyük yatırımlar yaptığını ve şimdilik bölümün önde gelen isimlerinden biri olduğunu da hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi