Teknoloji

Apple karma gerçeklik başlığı ile ilgili yeni iddia!

Her ne kadar Apple saklı tutsa da, şirketin VR ve AR teknolojileri üzerine çalıştığı biliniyor. DigiTimes’a nazaran Apple, karma gerçeklik (XR) başlığı için sona yaklaştı. Birinci evrede hudutlu sayıda üretileceği belirtilen eser, ticari pazarda uzunluk gösterecek.

Apple karma gerçeklik (XR) başlığı, 2023 yılında tanıtılabilir

Birkaç yıldır artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve karma gerçeklik eserleri üzerinde çalışma yürüten Apple, kimi teknik problemler ile karşı karşıya kaldı. 2022 yılı içerisinde tanıtılacağı sav edilen XR başlık, yaşanan aksaklıklar nedeniyle bir sonraki yıla ertelendi.

Apple’ın karma gerçeklik aygıtı ile ilgili yeni bir rapor yayınlandı. Üretimin Mart 2023’te başlayacağı belirtilen raporda, nisan ayında tanıtımı yapılacağı belirtiliyor. Birinci üretimin çok sonlu olduğu ve Apple’ın yeni eserini yüksek fiyat etiketiyle sunacağı düşünülüyor.

Önceki kestirimler, aygıtın yıllık sevkiyatının 2.5 milyon adede ulaşacağını söylüyordu. Fakat sızdırılan bilgilere nazaran, yıllık sevkiyatı yaklaşık 700 ile 800 bin aralığında olacağı katılaştı.

Ünlü analist Kuo, ön siparişlerin 2023’ün ikinci çeyreğine kadar başlamayacağını ve sevkiyatların Haziran ayında WWDC’ye kadar başlayacağını öne sürdü. DigiTimes’ın bugünkü raporu, Kuo tarafından açıklanan ayrıntılar ile değerli ölçüde benzerlik gösteriyor.

İlk kulaklığın üretimindeki düşük karlılığa karşın, Apple’ın üretim ortaklarının gerçekleştirilen projede çalışmaya istekli olduğu belirtiliyor. Teknik manadaki yeterliliğini kanıtlamak isteyen şirketler, Apple’ın marka bilinirliği sayesinde finansal problemlerini süratli bir biçimde tahlile kavuşturabiliyor.

Siz Apple karma gerçeklik başlığı hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi