Telefon

Apple, iPhone 14’ü Hindistan’da üretmeye başladı!

Apple, Hindistan’da iPhone 14’ü üretmeye başladı. Bir müddettir bu biçim planları ile gündeme gelen şirket artık nihayet bu planları hayata geçirdi. Aygıt yakın vakitte tanıtılan en yeni kuşak amiral gemisi, lansmanından kısa bir mühlet sonra ülkede üretilen birinci iPhone modeli olma özelliğini taşıyor. Akıllı telefon Chennai yakınlarındaki Foxconn fabrikasında üretildi.

Apple, birkaç yıldır mukavele ortakları aracılığıyla Hindistan’da şimdiye kadar dört iPhone modeli üretiyor. Fakat, telefonların üretim döngüleri, piyasaya sürüldükten sonra bir yahut iki çeyrek ertelendi. Yeni iPhone 14’ü mahallî olarak üretmek Apple ithalat vergilerinden ve vergilerinden tasarruf edecek lakin marka, eski modellerde olmadığı üzere ülkedeki akıllı telefonun fiyatını da düşürmeyecek.

Apple, iPhone 14’ü Hindistan’da üretmeye başladı!

Foxconn, dünya çapında elektronik üretimi kelam konusu olduğunda bir öncüdür. Hindistan’da üretilen iPhone 14, ülke içinde ve global olarak ‘Hindistan’da Üretildi’ etiketi ile satılacak. Lakin Hindistan’da üretilen aygıtın müşterilerin eline geçmesi birkaç hafta sürecek. Apple yaptığı açıklamada, “Hindistan’da iPhone 14’ü üretmekten heyecan duyuyoruz, yeni iPhone 14 serisi çığır açan yeni teknolojiler ve kıymetli güvenlik özellikleri sunuyor” dedi.

Daha evvel JP Morgan tarafından hazırlanan bir raporda, Apple’ın 2022 yılı sonuna kadar iPhone 14 üretiminin yüzde 5’ini Hindistan’a ve 2025 yılına kadar ülkedeki tüm iPhone üretiminin yüzde 25’ini Hindistan’a taşımasının beklendiği belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom