Telefon

Apple, iPhone 15 Ultra modelinde tasarım değişikliğine gidiyor!

Sektörün en büyük oyuncusu pozisyonunda olan Apple, iPhone 15 için kolları sıvadı. Birçok farklı bilhassa argümanlı hazırlanan serinin dizaynına ait yeni ayrıntılar ortaya çıkıyor. İşte önümüzdeki yılın son çeyreğinde sahne alması beklenen model ile ilgili yeni gelişmeler…

iPhone 15 Ultra, kavisli ekran ve ince çerçeveye sahip olacak

Apple, en yeterli oyuncusunun ismini değiştirmeye hazırlanıyor. Değerli kaynaklarca elde edilen bilgiye bakılırsa iPhone 15 Pro Max, yerini iPhone 15 Ultra ismine bırakacak. Şirket, değişikliği yalnızca ismiyle sonlandırmak istemiyor.

ShrimpApplePro tarafından Twitter üzerinden yapılan bir paylaşıma nazaran iPhone 15 Ultra, kavisli ekran ve selefine göre ince çerçeve ile sahne alacak. Ek olarak seri, ekran boyutları olarak iPhone 14 serisiyle birebir kalacak. Apple’ın bu tasarım fikri, “iPhone Android‘e yaklaşıyor” yorumlarına neden oldu.

Beklenen seride Apple’ı birçok farklılık bekliyor. Doğruluk hissesi yüksek Apple haberleriyle isminden kelam ettiren Ming-Chi Kuo, geçtiğimiz günlerde Apple’ın kıymetli bir değişikliğe gittiğini belirtti. Yapılan paylaşıma nazaran BOE, iPhone 15 standart mode aygıtlarının ana ekran tedarikçisi olacak. Kuo, standart modellerindeki ekran siparişlerinin yüzde 70’ini karşılayacağını belirtti.

iPhone 15 Pro ve 15 Ultra büsbütün yeni bir Apple çipi kullanacak. Apple’ın 3nm mimarisi üzerine üretilen A17 Bionic’ten gücünü alacak. Mevcut jenerasyondan değerli ölçüde daha güçlü olmasa da, batarya performansıyla dikkat çekecek. TSMC tarafından üretilecek 3nm mimarili A17 Bionic, yeni çiplerden ötürü hayli maliyetli olacak. Bu nedenle serinin biraz daha değerli olması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking