Teknoloji

Apple, iris tarama periyoduna geçiş yapıyor!

Teknoloji devi Apple’ın bir müddettir AR/VR gözlüğü üzerinde çalıştığını biliyoruz. Ortaya çıkan son sızıntılar ise karma gerçeklik tecrübesi sunacak bu cihazın iris tarama özelliğini barındıracağını gösterdi. Kullanıcılar, kimlik doğrulamak yahut ödeme yapmak için iris taramayı kullanabilecek.

Apple AR/VR, kimlik doğrulama için iris tanıma kullanacak

The Information tarafından sızdırılan son bilgiler, Apple’ın karma gerçeklik gözlüğü hakkında yeni ayrıntıları ortaya koydu. Iris tarama dayanağına sahip olacak Apple AR/VR başlığı, kullanıcıların gözlerini tarayarak ödemeleri doğrulamasına ve dijital hesaplarda oturum açmasına müsaade verecek.

iPhone’da Face ID yahut Touch ID kullanmaya emsal formda çalışacağı düşünülen iris tarama, tıpkı zamand birden fazla kişinin tek gözlüğü inançla kullanmasını sağlayacak. Sanal gerçeklik gözlüğüne parola girmenin kolay olmadığını düşünürsek, iris tanıma çok kullanışlı olacak üzere duruyor.

Apple’ın parola girmek yahut dijital hesap doğrulaması yapmak için iris taramasına güvenmesi mantıklı görünüyor. 2017 yılında göz takip teknolojisi üzerinde çalışan bir teşebbüsü satın aldığını göz önünde bulundurmak lazım.

Apple Glasses olarak isimlendirilen karma gerçeklik başlığı, başta Meta Quest Pro olmak üzere pazardaki VR gözlüklerine rakip olacak. Son vakitlerde ortaya çıkan öteki ayrıntılara nazaran Apple üretimi bir yonga seti kullanacak ve iki adet 8K ekrana yer verecek.

Apple tarafından duyurulacak birinci başlığın 3000 dolar civarında bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Tekrar de, bilgilerin şimdi doğrulanmadığını ve VR gözlüğü hakkında resmi bir paylaşım gelmediğini hatırlatmak gerekiyor.

Szi bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Apple
Apple AR
apple gözlük
apple vr

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!