Telefon

Apple, TikTok görüntüsü yüzünden çalışanını işten çıkardı!

Apple çalışanı ve birebir vakitte TikTok fenomeni Nylah Boone isimli bayan, paylaştığı görüntü yüzünden işinden oldu. Genç bayan, TikTok hesabından bir gününü anlatan görüntü çekti ve paylaştı. Bu içerikte ofis hayatı ve çalışma arkadaşlarına da yer verdi. Lakin Apple, bu TikTok gönderisinden hiç şad olmadı.

Apple, kapalılığı ihlal etmesi nedeniyle çalışanını görüntüyü paylaştıktan bir ay sonra işten çıkardı. Nylah Boone, mevzuyla ilgili şaşkınlığını lisana getirdi ve görüntünün aslında bir gayesi olduğunu belirtti. Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Apple, saklılık ihlalleri konusunda katı davranıyor!

Eski Apple çalışanı Nylah Boone’un günlük hayatını anlatan TikTok görüntüsü, 400.000’den fazla görüntülenme aldı. TikToker, hususla ilgili yaptığı açıklamada bu görüntülerinde genç bayanları teşvik etmek istediğini ve bu biçimde onlarla temas kurduğunu paylaştı.


Apple

Eski Apple çalışanı Nylah Boone ek olarak şu kelamları de söyledi:

“Teknolojideki meslekler hakkında içerik oluşturan yaratıcılar yahut Siyahi bayanlar olmadığını hayal edin. TikTok’ta ortaokula ve liseye giden birçok genç kız var. Şayet bunu görmezlerse kendileri için öteki seçenek olduğunu bilmeyecekler.

Apple ise şimdilik hususla ilgili açıklama yapmadı. Ancak birçok kişi tarafından biliniyor ki teknoloji devi, bilhassa şirket içerisindeki saklılığa epeyce değer veriyor. Ayrıyeten çalışanlarıyla imzaladığı, zımnî bilgilerini ifşa etmesini engelleyen bir mutabakatları mevcut. Teknoloji devi, TikTok görüntüsünün ofiste çekilmesiyle bu saklılığı ihlal edebilir.

@nylah.akua

Black girl working in tech – we are back in office y’all!! 💅🏾 #blackwomenintech #blackgirltiktok #dayinthelife #workingintech #backtooffice

♬ As It Was – Harry Styles

Apple, TikTok yüzünden iki kez daha çalışanlarıyla sorun yaşamıştı!

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde bir üst seviye çalışanını TikTok görüntüsüne verdiği karşılık nedeniyle işten çıkarmıştı. Ayrıyeten geçtiğimiz aylarda da yeniden bir çalışanını TikTok paylaşımları yüzünden işten çıkarmakla tehdit etmişti.

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce görüntü, kapalılık konusunda telaş yaratıyor mu yoksa Apple bu mevzuda çok mu katı davranıyor? Niyetlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Apple
TikTok

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!