Teknoloji

NVIDIA’dan beklenmedik isim değişikliği!

NVIDIA, 20 Eylül’de düzenlediği GTX 22 aktiflikte oyuncuların uzun vakittir beklediği yeni GeForce RTX 4000 serisi ekran kartlarını tanıttı. Ada Lovelace mimarisini temel alan bu yeni aygıtlar, seleflerine kıyasla beklenenin çok daha üzerinde performans vadediyor. Ancak bugün beklenmedik bir durum ortaya çıktı. NVIDIA RTX 4080 modelinin ismi değişti.

NVIDIA RTX 4080 12 GB modelinin ismi değişti!

NVIDIA, düzenlediği aktiflik 3 yeni ekran kartı tanıttı. Bunlar sırasıyla RTX 4090, RTX 4080 16 GB ve RTX 4080 12 GB halindeydi. Ancak tıpkı isimde 2 yeni modeli piyasaya sürüyor olması müşteri tarafında karşıt tepti.

Her ne kadar bu iki grafik kartı dışarıdan ve içeriden bakıldığında ek 4 GB bellek dışında birebir aynı olsa da oyunlarda ve testlerde performans farkı yüzde 30’a kadar çıkabiliyor. Hasebiyle beşerler bu iki karttan birinin daha alt düzey ya da başkasının Ti gibisi üst düzey isimlendirmeye sahip olması gerektiğini söyledi.

Bunun üzerine NVIDIA, 12 GB belleğe sahip olan modelin çıkış tarihini askıya aldı. 16 GB versiyon ise beklendiği üzere 16 Kasım’da 1199 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacak. Ayrıyeten bugün ortaya çıkanlara nazaran RTX 4080 12 GB’ın ismi da değişti.

Henüz yeni isim açıklanmamış olsa da RTX 4070 yahut RTX 4070 Ti isimlendirmesiyle satışa sunulması bekleniyor. Münasebetiyle NVIDIA kartın çıkış tarihini tekrar açıkladığı vakit yeni isimlendirmesi de ortaya çıkacak.

Dünyanın en güçlü ekran kartı olan GeForce RTX 4090 inceleme görüntümüzü izlemek için aşağıdaki kontağa tıklayabilirsiniz.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/