Telefon

Apple kararını verdi: Yeni üretim üssü herkesi şaşırtacak

Teknoloji devi denildiğinde akla gelen birinci isimlerden biri olan Apple, hali hazırda üretiminin çok büyük bir kısmını Çin’de gerçekleştiriyor. Hatta gelen bilgilere nazaran, iPhone 14 üretiminin %98’ini Çin’de gerçekleştirilen Apple, bu hususta kendini üzücü halde bağlamış durumda. Bununla birlikte Apple’ın 2021 yılına kadar bu durumla ilgili rastgele bir şikayeti yoktu. Lakin ne vakit ki Çin koronavirüs tedbirlerini ziyadesiyle abarttı işte o vakit Apple’ın sabrı da taştı.

Geçtiğimiz hafta haberlere de mevzu olan gelişmelerde, Foxconn çalışanlarının kazan kaldırdığı ve artık fabrikada yaşamak istemedikleri görülmüştü. Hakikaten korona virüs önlemleri nedeniyle Çin’de fabrikaların yine kapatılması kararı sonrası üretim kaybı yaşamak istemeyen Foxconn, emekçilerini 7/24 kapalı vardiya sistemine geçirmiş ve çalışanların konutlarına gitmelerine müsaade vermeyerek fabrikada yatıp kalkmalarını istemişti.

Apple kararını verdi: Yeni üretim üssü herkesi şaşırtacak

Tabi bu sürece uzun müddet dayanamayan çalışanların isyan imajları hem Çin’i hem de dünyanın geri kalanını ayağa kaldırınca, Apple’a yansılar de çığ üzere büyüdü. İşte tüm bu nedenlerden ötürü Çin’den taşınma sürecini hızlandırmak isteyen Apple’ın kendine seçtiği ülke ise Hindistan oldu.

Ünlü duyumcu Ming-Chi Kuo tarafından yapılan açıklamaya nazaran Apple, önümüzdeki 3-5 sene içerisinde Çin’deki faaliyetlerinin %45’ini Hindistan’a taşımak istiyor. Bakalım daha evvel de benzeri kararlar veren fakat bunu uygulama noktasında tereddüt gösteren Apple bu kez nasıl bir yol izleyecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking