Telefon

Apple köşeye sıkıştı! Mahkeme kararını tanımıyoruz!

Amerikalı teknoloji devi, 2020 yılında piyasaya sürdüğü iPhone 12 modeliyle birlikte kutuda şarj adaptörü sunma siyasetinden vazgeçmiş ve maalesef her vakit olduğu üzere bu atağı başka teknoloji devleri tarafından taklit edilerek yeni akıllı telefon kutularından şarj adaptörleri çıkarılmaya başlanmıştı. İşin can sıkıcı kısmı ise Apple’ın bunu daha yeşil bir dünya için yaptığını ve çevreci çıkarların ön plana çıktığını argüman etmesi. Öte yandan bu savlar Brezilya’da pek karşılık bulmuş üzere görünmüyor.

Geride bıraktığımız Eylül ayında bu hususla ilgili bir karar alan Brezilya Adalet Bakanlığı, Apple’ın bu atılımını müşterilere eksik eser tedarik etmek manasına geldiğini belirterek şirkete 2,3 milyon dolar para cezası kesmiş ve şarj adaptörü olmadan iPhone satışı yapılmamasını emretmişti.

Apple köşeye sıkıştı! Mahkeme kararını tanımıyoruz!

Bununla birlikte karara itiraz eden Apple, süreci mahkemeye taşıdığı için kelam konusu kararı tanımadı ve bildiği üzere davranmaya devam etti. Fakat dün bir lokal mahkemede açılan benzeri konusu dava ise, Apple’ı güzelce köşeye sıkıştırdı. Kararda, Apple’ın satışını yaptığı akıllı telefonlarla birlikte şarj adaptörü de sunmak zorunda olduğu, aksi halde tüketicileri bunu almaya zorlamış olacağı belirtilerek Apple’a 19 milyon dolarlık para cezası verdi. Tabi Amerikalı teknoloji devi bu karara da itiraz etti. Lakin emsal kararların çoğalması ve her seferinde para cezası fiyatının artması, işlerin Apple’ın istediği üzere gitmediğini gösteriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!