Teknoloji

Apple Glass beklediğimize ziyadesiyle değecek

Teknoloji dünyasının en kıymetli markalarından biri olan Apple, birebir vakitte değerli bir piyasaya yapan durumunda. Ne demek piyasa yapan? Yani şayet bir bölüme Apple giriyorsa, o kesimdeki teknolojiyi, ilgiyi, gelişmişliği ve popülariteyi Apple’dan evvel ve Apple’dan sonra olarak ikiye ayırabiliriz. Nasıl yapıyor bilinmez lakin Apple bu işi çok âlâ beceriyor. İşte muhtemelen sanal gerçeklik yahut gerçekliği arttırılmış formunda tanımlanan AR/VR gözlük piyasasında da misal bir duruma şahitlik yapacağız.

İlk başlarda Samsung’un liderliğinde gidecekmiş üzere görünen, lakin daha sonra adeta sahipsiz kalan AR/VR aygıt bölümünde, şimdilerde Meta fırtınası esiyor. Geçtiğimiz günlerde tanıtılan ve 25 Ekim’den itibaren de 1.500 dolar karşılığında satışa sunulacak olan Meta Quest Pro bir oldukça heyecan yaratırken, Apple’dan gelen haberler bu gözlüğü bile gölgede bırakabilir.

Apple Glass beklediğimize ziyadesiyle değecek

Amerikalı teknoloji devine yakın kaynaklardan servis edilen bilgilere nazaran, Apple şu an için Apple Glass ismi verilen gözlüğünde iris tarama özelliğini bulunduracak. Bu özellik sayesinde online ödemeler yapılabilecekken tekrar internetteki platformlara rastgele bir şifre girme süreci uygulanmadan iştirak sağlanabilecek. Bunun yanında iris tarama teknolojisi şu an ki bütün güvenlik sistemlerinin üzerinde bir denetim düzeneği olduğu için, bir gözlüğü birden fazla kişinin kullanabilmesini ve her birinin kendi üyeliklerine itimatla girebilmesini sağlayacak.

Meta Quest Pro’ya nazaran daha ince, daha hafif fakat çok daha kıymetli olması beklenen Apple Glass’ın tanıtım yahut çıkış tarihi hakkında şimdilik kesin bir bilgi olmasa da, bildiğimiz tek şey bu aygıtı 2023 tarihinden evvel göremeyeceğimizdir. Ne diyelim, şurada 2023’e ne kaldı?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!