Telefon

Bir bu eksikti! Apple Bank geliyor!

Apple denildiği vakit akla gelen birinci şey tabi ki iPhone marka akıllı telefonlar olacaktır. Bununla birlikte iPad, MacBook, iOS üzere markalar da, Apple’ın en bilinenleri ortasında. Lakin bu eserlere baktığımız vakit, çok büyük bir kısmının akıllı aygıtlarla kontaklı olduğu görülüyor. Bununla birlikte teknoloji devinin farklı bölümlere giriş yapmak istediği de bilinen bir durum.

İşte Apple’ın giriş yapmayı istediği dallardan biri de bankacılık üzere görünüyor. Nitekim, geçtiğimiz yıllarda Apple Card atağıyla bu fikrini açığa çıkaran Amerikalı teknoloji devi, şimdilerde bu atılımını çok daha ileri taşıyacak ve kendisine “Bankacı” unvanını getirecek bir adım attı.

Bir bu eksikti! Apple Bank geliyor!

İlk olarak Apple Card hakkında bilgi verecek olursak, Amerikalı teknoloji devinin birkaç yıl evvel piyasaya sürdüğü bu kart aslında büsbütün sıradan bir kredi kartı üzere kullanılabiliyor. Ödeme yapabilen, taksit seçeneği sunan bu kart Apple kullanıcıları tarafından fazlasıyla kullanılırken, şirket bu durumu artık bir adım daha öteye taşıdı.

Buna nazaran Apple artık kullanıcılarına tasarruf hesabı açma imkanı tanıyor. Bu tasarruf hesabına istenildiği kadar para yatırma imkanı tanıyan Apple’ı bankacı yapan asıl atağı ise bu tasarruflar karşılığında faiz ödemesi. Üstelik şirket bunu yapabilmek için ünlü finans şirketi Goldman Sachs ile paydaşlık muahedesi yaptı. Yani anlayacağınız Apple artık yasal olarak bankacılık faaliyetlerinde de bulunan bir şirket. Son olarak Apple Card’ın şimdi Türkiye’de geçerli olmaması nedeniyle, bu hizmetlerden ülkemizde faydalanamayacağınızı da hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!