Telefon

Apple merakla beklenen o özelliği sonunda kullanıma sundu

Teknoloji dünyasının en değerli isimlerinden biri olan ve birçok araştırmaya nazaran de son 10 yıldır üst üste dünyanın en bedelli markası seçilen Apple, bu pozisyonunu güçlendirecek adımlar atmaya devam ediyor. Geçtiğimiz Eylül ayında iPhone 14 serisini tanıtan ve bu tanıtım esnasında Acil SOS ismini verdiği yeni teknolojisinden de bahseden Apple, o gün bugündür bu özelliği hakkında yeni bilgiler vermekten kaçınıyordu. Fakat uzun bekleyiş bugün itibariyle son buldu ve Acil SOS özelliği nihayet kullanıma sunuldu.

Bilindiği üzere bu özellik sayesinde artık iPhone 14 kullanıcıları internetin çekmediği durumlarda bile acil durumlar karşısında yardım talebinde bulunabilecekler. Tabi burada en kıymetli nokta bu özelliği kullanabilmek için iPhone 14 serisinden bir telefonunuzun bulunması gerektiği.

Apple merakla beklenen o özelliği sonunda kullanıma sundu

Öte yandan kelam konusu özelliğin şu an için sadece Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da kullanıma sunulduğunu da belirtelim. Yani şu an için bu özelliği başta Türkiye olmak üzere öteki hiçbir ülkede deneyimleme talihiniz yok. Fakat Apple Acil SOS özelliğinin ilerleyen vakitlerde yavaş yavaş öteki bölgelere de servis edileceğini doğruladı.

Son olarak bu özellik en az 2 yıl boyunca fiyatsız olacak lakin sonrasında Acil SOS özelliğine her an erişebilmek isteyen iPhone kullanıcılarının aylık belirli fiyatlarda ödeme yapması gerekeceğini hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking