Telefon

Elon Musk tacını çıkarıyor: Twitter’ın CEO’su olmayacak!

Dünyanın en güçlü insanı Elon Musk, Twitter’ı satın alarak sansasyonel bir teşebbüse imza atmıştı. Hali hazırda bulunan kaos ortamının dinmesi beklenirken iş beşerinin planları ve iş siyaseti şirket için olayların çabucak hemen her gün gündeme gelmesine neden oldu.

Elon Musk, Twitter’a yeni CEO arıyor

Musk, Twitter şirketini satın almasının akabinde keskin kararlar aldı. Şikret portföyüne Twitter’ı da ekleyen iş insanı, birinci icraatını CEO Parag Agrawal, finans şefi Ned Segal ve hukuk sorumlusu Vijaya Gadde dahil birtakım üst seviye yöneticilere kapıyı göstererek yaptı. O denli ki Musk, bu süreçte birçok çalışanıyla yollarını ayırdı.

Şirket siyasetiyle ilgili keskin kararlar alan Musk, geçtiğimiz günlerde idare heyetini feshederek kendini tek yönetici yapmıştı. Lakin görünen o ki iş insanı bu durumdan da vazgeçiyor. Twitter şirketinin sahibi ve CEO’su Musk, misyonundan ayrılıyor. Yakın kaynaklara nazaran Elon Musk, Twitter’a yeni CEO arayışına girdi.

Bunun en büyük nedeni olarak Tesla hissedarları gösteriliyor. İş adamının artık şirkete bakmadığına inanan hissedarların telaşını gidermek için bu türlü bir karar alabileceği belirtiliyor. Öte yandan Twitter şirketiyle de bir epey makus bir başlangıç yaptı. Bu karar, şirket çalışanları ortasındaki soğuk rüzgarların biraz olsun dinmesine vesile olabileceği belirtiliyor.

Ancak iş beşerinin halleri şirket çalışanıyla ortasındaki tansiyonu tırmandırmaya devam ediyor. Elon Musk, Twitter çalışanlarına sözün tam manasıyla mobbing (bezdiri) uyguluyor. Fenomen iş insanı, bir e-postayla çalışanlarına ültimatom verdi. Platformdaki yeni devri Twitter 2.0 tanımlayan Musk, çalışanlarından ya ayrılmalarını ya da ağır çalışma saatlerine hazırlıklı olmalarını istedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking