Telefon

Apple sıkıntı günler yaşıyor! iPhone fiyatlarına artırım gelecek mi?

Dünyayı tesiri altına alan pandemi devriyle birlikte ortaya çıkan çip ve tedarik krizleri, akıllı telefon üreticileri başta olmak üzere birçok kesimi derinden etkiledi. Apple iPhone 14 serisinin etiket fiyatı, tedarik sorunu nedeniyle kimi ülkelerde farklılık gösteriyor.

Analistler, devam eden tedarik zinciri zorlukları ve artan enflasyon nedeniyle Apple’ın iPhone 14 serisine artırım yapacağını varsayım ediyor. Bununla birlikte, ABD ve Çin’deki müşterilerin iPhone 14 serisini selefiyle birebir fiyat etiketi üzerinden satın aldığını belirtmekte yarar var.

İngiltere, Japonya, Almanya ve Avustralya üzere pazarlardaki tüketiciler için en yeni modeller de kıymetli fiyat artışlarıyla geldi. Örneğin, iPhone 14 modeli ABD’de 799 dolardan başlıyor; bu, şirketin geçen yıl piyasaya çıktığında iPhone 13 için belirlenen fiyatla birebir. Fakat İngiltere’de iPhone 14’ün fiyatı yaklaşık 975 dolar olarak belirlendi. iPhone 13 modelinden yaklaşık 80 dolar daha değerliye satılıyor.

Apple’ın akıllı telefon pazarında fiyat etiketlerini artırmasının bir öbür sebebinin de dövizdeki dalgalanma olduğu belirtiliyor. Fiyat farkının Pro modellerinde daha fazla olduğunu belirtmekte yarar var. iPhone 14 Pro Max, İngiltere’de selefine oranla yaklaşık 170 dolar daha değerliye satılıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - Betgol kirala - Ronabet kirala - Totobo kirala - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom