Telefon

Artık telefonlarınız 10 dakikadan kısa müddette tam şarja ulaşacak!

Akıllı telefon dünyası daima bir gelişim halinde. Bazen baş döndürücü düzeylere çıkan bu dönüşüm sayesinde bir taraftan yeni teknolojilerle tanışıyorken başka bir taraftan ise mevcut teknolojilerin daha kullanışlı boyutlarına ulaşıyoruz. İşte Çinli şirket Oppo tarafından geliştirilen yeni süratli şarj teknolojisi de tam olarak kullanıcılar üzerinde bu türlü bir tesir yaratacak.

Digital Chat Station tarafından ortaya atılan son argümanlara nazaran, Oppo uzun bir müddettir üzerinde çalıştığı 240W süratli şarj teknolojisinde artık sona geldi. Her ne kadar hangi akıllı telefon modelinde olacağı aşikâr olmasa da, bu yeni teknolojiyi 2023 yılının birinci çeyreğinde göreceğimiz neredeyse katılaştı bile.

Artık telefonlarınız 10 dakikadan kısa müddette tam şarja ulaşacak!

Eğer tezler doğruysa Oppo test çalışmalarını 4.500mAh’lık bir batarya üzerinde sürdürüyormuş. Gelen birinci datalara nazaran 10 dakikalık ruhsal hududun altına inmeyi başaran Çinli şirket, 240W süratli şarj teknolojisinden aldığı güçle şarj müddetini 9 dakika ile sonlu tutmayı başarmış. Tabi şimdi bu testlerin piyasaya sürülecek bir telefon üzerinden mi yoksa yalnızca batarya üzerinden mi yapıldığı konusunda da tam bir netlik bulunmuyor.

Öte yandan, daha evvel Xiaomi’nin de misal bir deneme içerisine giriştiğini lakin vadettiği 240W’lik süratli şarj teknolojisinin uygulama safhasında 190W’nin altında kaldığını bu nedenle de şarj mühletinin 15 dakikaları bulduğunu hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!