Teknoloji

Apple Watch bir kere daha patladı!

Apple, birçok teknoloji ile öne çıkarken, akıllı saat serisi de bunlardan bir tanesi. Geçtiğimiz günlerde Watch Series 8 modelini tanıtan Apple, yeni bir argüman ile karşı karşıya. Buna nazaran, bir kullanıcı sahibi olduğu Apple Watch 7’nin çok ısınarak patladığını tez etti.

Apple Watch 7 neden patladı?

Bir Apple Watch Series 7 kullanıcısı, aygıtının çok ısınıp dumanlar çıkarmaya başladıktan sonra patladığını argüman etti. Bu durum Apple ile paylaşılırken, şirketin akıllı saatin patlama nedeni ile ilgili araştırma yapacağı belirtiliyor. Öteki yandan Apple’ın bu süreçte akıllı saat kullanıcısını sessiz kalmasını istediği söz edildi.

9to5Mac‘e açıklama yapan Apple kullanıcısı ise akıllı saatinin olağandan çok daha fazla ısındığını belirtti. Sonrasında ise bir gün saatinin art kısmının çatladığını aktaran kullanıcı, akıllı saatin sıcaklık nedeniyle kapanması gerektiğine dair bir ikaz verdiğini söylüyor. Watch 7 kullanıcısı bu süreçte oda sıcaklığının ise yaklaşık 21 derece olduğunun altını çiziyor.

Bu durumun akabinde Apple ile bağlantıya geçen akıllı saat kullanıcısı, istediği ilgi ile karşılaşmadığını tabir etti. Bu arama sırasında rastgele bir tahlil ya da tavsiye almadığını belirten kullanıcı, telefondaki kişinin yalnızca şirketten haber alana kadar saate dokunmaması talimatı verdiğini tabir etti.

Ancak öteki gün durum daha da makus bir hâl aldı. Sabah uyandığında akıllı saatinin dokunulmayacak formda sıcak olduğunu belirten kullanıcı, ekranın ise sıcaktan paramparça olduğunu argüman etti. Kullanıcı, saatin fotoğrafını çekmek için eline aldığında ise saatten ‘çıtırtı’ seslerinin geldiğini, sonrasında ise saati pencereden dışarı atarken ‘patladığını’ belirtiyor.

Apple imzalı akıllı saatin, kullanıcının koltuğunda yanık izleri bıraktığı belirlenirken, kullanıcı tekrar Apple ile bağlantıya geçtiğini belirtti. Apple tarafından bu olayın öncelikli olarak inceleceği aktarılırken, Apple Watch 7’nin ayrıntılı incelenmesi için ise laboratuvara götürüldüğü belirtiliyor.

Saatin neden patladığı araştırılmaya devam ederken daha evvel de çeşitli vakitlerde Apple Watch akıllı saatlerin patlayabildiğine dair çeşitli haberler ortaya çıkmıştı. Pekala sizce Apple Watch 7 neden patladı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom