Telefon

Apple’a neler oluyor! Satış sayıları düştü

ABD merkezli teknoloji devi Apple, 7 Eylül’de düzenlediği Gelecek Vakit etkinliğinde merakla beklenen iPhone 14 modellerini vitrine çıkardı. ABD’li şirket tahminen de tarihinde birinci sefer standart ve Pro modellerin ortasındaki tasarım ve teknik özellik farklarını bu kadar belirginleştirdi. Bunun dışında iki küçük modeli beklentileri karşılayamadığı gerekçesiyle rafa kaldırıldı ve yerine Plus getirildi. Lakin şirketin bu planı da tutmadı.

İlk olarak iPhone 12 serisinde karşımıza çıkan küçük modeli iki yılın akabinde Apple tarafından rafa kaldırıldı. Bunun yerine ise aslında hepimizin yakından tanıdığı, iPhone 6 ila iPhone 8 serileri ortasında kullanılan Plus getirildi. Bilindiği üzere Plus, standart modelin bilakis kullanıcılara daha büyük ekran ve geniş pil kapasitesi sunuyor.

Apple’a yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre iPhone 14 Plus da beklentileri karşılayamadı. Hatta şirket, bu iki aylık süreçte olan talebin beklenenden daha düşük olması nedeniyle telefonun üretim kapasitesini azaltmaya karar verdi. Bunun dışında Apple’ın birtakım tedarikçilerine Plus modeli için bileşen üretimini askıya alması istikametinde talimat verdiği belirtiliyor.

iPhone 14‘ün satış sayıları da şimdi istenen seviyede değil. Bunun en büyük nedeni ise standart ve Pro modellerin ortasındaki teknik özellik ve tasarım farkları. Bilindiği üzere iPhone 14 ve 14 Plus, geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone 13 modellerinde kullanılan Apple A15 Bionic’ten güç alıyor. Bu yonga her ne kadar modifiye edilse de A16 Bionic ile gelen iPhone 14 Pro ve Pro Max’in gerisinde kalıyor. Olağan Dynamic Island dizaynını da unutmamak lazım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/