Teknoloji

Apple’a rakip olacaktı! Meta, dev projeyi iptal etti

Finansal krizin ortasında kalan Meta, birçok projesini askıya almaya yahut iptal etmeye başladı. Toplumsal medya devi, Portal isimli akıllı ekranını ve uzun müddettir konuşulan akıllı saati durdurdu. Metaverse’e yönelik yatırımların ise yine gözden geçirilmesine karar verildi.

Meta’nın akıllı saati çıkmadan iptal edildi

Reuters tarafından aktarılan bilgilere nazaran Meta CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin geleceği için radikal kararlar alıyor. Portal akıllı ekranını iptal ederken, yeni başlayan akıllı saat projesini ise durdurdu. 11 bin kişinin işten çıkarılması sonrasında kaynakların yine kıymetlendirilmesine karar verildi.

Mark Zuckerberg liderliğinde gerçekleşen toplantıda, Portal’a ait çalışmanın sonlandıracağı aktarıldı. Meta’nın Portal isimli aygıtı insanların imajlı görüşmeler yapmasına müsaade veriyordu ve pandemi devrinde satışları artmıştı.

Portal’ın global pazarın yüzde 1’inden daha azını oluşturduğu belirtildi. Bunun üzerine şirket, Haziran’da Portal’a ait stratejisini değiştirmiş ve Portal’ı yalnızca işletmelere satmaya karar vermişti. Son vakitlerde yaşanan finansal kriz, Portal’ın sonunu büsbütün getirmiş üzere görünüyor.

Baş Teknoloji Sorumlusu Andrew Bosworth’un toplantıda, “İşletme segmentine girmek çok uzun sürecek ve çok fazla yatırım alacaktı, vaktinizi ve paranızı yatırmak için yanlış bir yol üzere geldi” sözlerini kullandığı aktarıldı.

Portal’a ek olarak akıllı saat projesinin de askıya alındığı bildirildi. Bosworth, akıllı saat takımının, artırılmış gerçeklik grubuyla birlikte çalışacağını aktardı. Ayrıyeten Meta’nın Reality Labs’e yönelik yatırımlarının yarısının AR projelerine ayrılacağını söyledi.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!