Teknoloji

Otopilotta denetimden çıkan Tesla can aldı: Şirket soruşturmaya yardım edecek

Elon Musk’ın şirketi Tesla’ya ilişkin Model Y araç, bir sefer daha otopilot sistemlerinin güvenilirliğini sorgulattı. Park etmek yerine hızlanarak 2 kilometreden fazla yol alan ve neredeyse suratı saatte neredeyse 200 kilometreye ulaşan araç, iki kişinin vefatına ve üç kişinin de ağır yaralanmasına neden oldu. Olay, 5 Kasım’da Çin’de meydana geldi lakin bölgede bulunan güvenlik kameraları tarafından çekilen manzaralar viral olduktan sonra şirket, dava sürecinde yetkililer ile birlikte çalışacağını duyurdu.

5 Kasım’da güneydeki Guangdong eyaletinde meydana gelen olayda bir motosikletçi ve bir liseli kızın hayatını kaybettiğini ve yüksek süratte giden öteki bir otomobilin başka araçlara ve bir bisikletliye çarptığını gösteren bir görüntü yayınlandı.

Elon Musk’ın şirketi Tesla yetkililerinin, Pazar günü verdiği bir demeçte, “Polis şu anda bu kazanın gerisindeki gerçeği belirlemek için çalışıyor. Etkin olarak gerekli her türlü yardımı sağlayacağız.” tabirlerini kullandı. Ayrıyeten Tesla, görüntülerde aracın fren lambalarının hiç yanmadığını, sürücünün frene basmadığını ve bu durumun arkaplan datalarıyla eşleştiğini söz etti. Bu manada, mahallî makamlar, sürüşte rastgele bir yanlış uygulama olup olmadığını belirlemek için araç şoförünün alkollüyken araç kullanıp kullanmadığını araştırmaya devam ediyor. Buna rağmen şoförün ailesi, adamın uyuşturucu yahut alkolün tesiri altında araç kullandığını reddetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film sitesi - piar ne demek - bir finansçı - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al - slot siteleri - canlı casino siteleri