Teknoloji

Apple’dan 2 müjde! iPadOS 16.1 ve macOS Ventura kapıda

Apple, bugün sessiz sedasız bir formda özel bir lansman düzenlemeden sırf basın bülteni aracılığı ile yeni iPad Pro serisini, 10. kuşak iPad’i ve Apple TV 4K’yı tanıttı. Artık ise iPadOS 16.1 ve macOS Ventura çıkış tarihi beli oldu.

iPadOS 16.1 ve macOS Ventura çıkış tarihi: 24 Ekim! Neler geliyor?

Apple, yeni iPad modellerini satışa sunduktan sonra sıradaki yazılım güncellemesi olarak iPadOS 16.1 ve macOS Ventura çıkış tarihi için 24 Ekim’i işaret etti. Pekala bu işletim sistemlerine gelen yeni güncellemeler ile neler vadediyor?

İlk olarak iPadOS 16.1 ile gelecek yeniliklere bakalım. Apple’ın, Mail ile Safari güncellemeleri, Hava Durumu uygulaması ve Home uygulaması için yeni bir tasarım getirmesi bekleniyor. Yani hayli kapsamlı bir değişiklik olacak.

Tabii birtakım yenilikler de mevcut. Bunların içerisinde kullanıcıların en çok beklediği elbet ki Stage Manager. Çünkü bu yeni özellik artık uygulamaları ve pencereleri otomatik olarak düzenleyecek. Bu da misyonlar ve sayfalar ortası geçişi kolaylaştıracak.

Hatta kullanıcıların bir iPad ile birinci sefer tek bir alan içerisinde farklı boyutlarda pencereler oluşturması, bunları dilediği üzere yanlardan sürükleyip bırakması yahut uygulama kümeleri oluşturması sağlanacak. Olağan bu kadar değil.

Tabletler üzerinde son gönderilen iMessage’ları düzenleme yahut geri alma özelliği de geldi. Ayrıyeten yakın vakitte silinen iletileri kurtarabilecek ve konuşmaları dilediğiniz üzere okundu yahut okunmadı olarak işaretleyebileceksiniz.

macOS Ventura’da da birtakım yenilikler mevcut. Bunların başında tekrar Stage Manager geliyor. Lakin alışageldiğimizin dışında yeni bir Saat, Hava Durumu uygulaması ve Bildiriler ile Safari üzere birçok uygulamada ek güncellemeler bulunuyor.

Siz iPadOS 16.1 ve macOS Ventura ile gelecek yeni özellikler ve çıkış tarihi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/