Telefon

M2 işlemcili iPad Pro tanıtıldı! Fiyatı ve özellikleri

Apple geçtiğimiz aylarda amiral gemisi M2 işlemcisini tanıtmıştı. Birinci olarak MacBook’larda sunulmaya başlanan bu işlemcileri artık markanın öbür aygıtlarında da görme fırsatı yakalayacağız. M2 işlemcinin yeni duraklarından birisi de yeni iPad Pro oldu.

M2 işlemcili iPad Pro performans manasında epeyce iddialı

Apple, geçtiğimiz ay düzenlediği aktifliğin akabinde sonunda M2 işlemcili iPad Pro modelini de gün yüzüne çıkardı. M2 işlemciye sahip olan iPad Pro peformans manasında hayli savlı. ARMv8 mimarisi üzerine inşa edilen işlemci, 5nm teknolojisiyle üretiliyor.

Apple çipin yeni jenerasyonu olan M2 çip, yüzde 15’e kadar daha süratli performans sunan 8 çekirdekli CPU’ya ve yüzde 35’e kadar daha süratli grafik performansı sunan 10 çekirdekli GPU’ya konut sahipliği yapıyor. M2 çip, yapay öğrenme misyonlarının daha çabuk tamamlanmasını sağlayan yüzde 40 daha süratli Neural Engine ve yüzde 50 daha fazla bellek bant genişliği sayesinde iPad Pro’ya performansın yanı sıra yeni marifetler de kazandırıyor.

iPad Pro’da bu sayede fotoğraf gerçekliğinde 3D dizaynlar yapabiliyor, karmaşık AR modelleri oluşturabiliyor ve yüksek kare suratlarıyla konsol kalitesinde grafiklere sahip oyunlar oynanabiliyor. Geçmişe nazaran bu süreçleri daha süratli bir halde sunan tablet tıpkı vakitte tüm gün süren pil ömrü vadediyor.

12,9 inçlik Liquid Retina XDR ekran ile donatılan iPad Pro, P3 geniş renk yelpazesi, True Tone ve ProMotion üzere gelişmiş ekran teknolojilerini içerisinde barındırıyor. 1000 nit tam ekran parlaklığına sahip olan yeni tablet ekranı, 1600 nit azamî parlaklık sunuyor.

iPad Pro’nun 11 inçlik versiyonu ise Liquid Retina ekran teknolojisine sahip. ProMotion, True Tone ve P3 geniş renk yelpazesi üzere teknolojilere mesken sahipliği yapan ekran, 600 nitlik azamî parlaklık derecesine sahip.

iPad Pro art kısımda 12 MP ana kamera ve 10 MP ultra geniş açılı kamera ile birlikte geliyor. iPad Pro’nun ön kamerası ise 12 MP’lik ultra geniş açılı sensöre sahip. 122 derecelik görüş alanına sahip Ultra Geniş kamera ile toplumsal medya ve başka kullanımlar için büyük rahatlık sağlıyor.

iPad Pro’da sunulan LiDAR teknolojisi de bir öbür dikkat çeken nokta. Işığın objelerden yansıma suratını ölçerek içinde bulunduğunuz ortamın derinlik haritasını oluşturan LiDAR Tarayıcısı, ultra etkileyici artırılmış gerçeklik tecrübesi yaşamaya imkan sağlıyor.

Apple yeni iPad Pro ile irtibat özelliklerini de en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyor. Wi-Fi 6E ile mümkün olan en süratli kablosuz irtibat suratını sunan marka, hücresel ilişki konusunda ise 4G LTE Advanced teknolojisinden yararlanıyor. Ayrıyeten M2 işlemcili iPad Pro’da artık Bluetooth 5.0 yerine Bluetooth 5.3 yer alıyor.

Apple 12,9 inçlik iPad Pro için 28 bin 499 TL fiyat belirlerken, 11 inçlik versiyon ise 20 bin 499 TL’den alıcı buluyor.

Haber güncelleniyor…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!