Telefon

Apple’dan AirDrop özelliğine kısıtlama!

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz hafta  iPhone kullanıcıları tarafından merakla beklenen iOS 16.1 sürümünü yayınladı. Güncellemenin iOS 16.1.1 versiyonu, Çin’de farklı bir bilhassa geldi. Apple’ın yeni planı muhakkak oldu.

Apple, AirDrop özelliğini 10 dakika ile sınırlandıracak

Apple, AirDrop için yeni bir karar almışa benziyor. Şirket, kablosuz belge paylaşım özelliği AirDrop’a müddet sonu getirdi. Böylelikle iPhone kullanıcıları AirDrop’u herkese açık tutmak için 10 dakikada bir tekrar açmak zorunda kalacak. Özellik, iOS 16.1.1 ile birlikte şu anda yalnızca Çin’de mevcut. Lakin şirket, bu planı global hale getirmek istiyor.

Bu sonlandırma fikrinin temelinde bilgilerin kapalılığı yer alıyor. Bilindiği üzere AirDrop, kullanıcıların başka kullanıcılardan imajlar ve görüntüler dahil her türlü belgeyi almasına imkan sağlıyor. Geçtiğimiz devirlerde bu özellik Çin’de, medyaya ülkenin otoriter idaresine karşı çıkan bildiriler gönderen protestocular tarafından kullanıldı.

Apple, iOS 16.2 Beta programını yayınladı

Apple tarafından sunulan iOS 16.2 Beta güncellemesi, test kullanıcılarına esas Freeform uygulamasını sunarken iPadOS 16.2 Beta güncellemesi de Stage Manager özelliğini sunuyor. Freeform uygulaması; kullanıcıların not tutmasına, eskiz çizmesine ve daha birçok fonksiyona imkan sağlıyor. Yani uygulama, bir manada geleceği aygıtlarda beyaz tahta misyonu görecek. Akıllı telefonlar ve tabletlerde yer alacak uygulamanın özellikler iPad kullanıcıları tarafından hayli tercih edileceği bekleniyor.

Apple, tabletlerine değerli özellikler kazandırmayı hedefliyor. iPadOS 16.2 Beta sürümünde yer alan Stage Manager özelliği ise çoklu misyon yönetme ve düzenlemede işe yarayacak. MacBook’larda hali hazırda kullanılan işlev, kullanıcıların sıralanmış pencereleri kümelere ayırmasını ve ayrılan kümelerin kendi ortalarında pencere değişimi yapmasını sağlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi