Telefon

Apple’dan farklı iPhone 16 hamlesi!

Akıllı telefon dünyasına iPhone modelleriyle damgasını vuran ve bu sayede tüm vakitlerin en tanınan akıllı telefon üreticisi pozisyonuna gelen Amerikalı teknoloji devi Apple, geçtiğimiz Eylül ayında yeni serisi olan iPhone 14’ü tanıtmıştı. Tanıtım tarihine kadar gelen sızıntılarla, Apple’ın iPhone 14 serisinde Pro ve Pro olmayan modeller ortasında büyük bir farklılaşmaya gideceği çoktan anlaşılmışken, tekrar de Apple’ın tanıttığı iPhone 14 modelleri varsayımların bile ötesinde bir kümeleşmeyle karşımıza çıktı.

Aradan geçen mühlete baktığımız vakit, artık Apple’ın bu stratejisinin başarılı mı yoksa başarısız mı olduğunu net bir biçimde söyleyebiliriz. Hakikaten, gelen raporlara ve şirketin üst üste aldığı üretim sayısını düşürme kararlarına baktığımız vakit, iPhone 14 serisinde barizleşen bu satış stratejisinin katiyetle başarısız olduğu aşikar. Hatta gelen datalara nazaran, iPhone 14 ve iPhone 14 Plus satış adetinin, kâfi sayıda satılmadığı için üretimi sonlandırılan iPhone 13 Mini’den bile geride kalması, bu durumu açık bir formda gözler önüne seriyor.

Apple’dan değişik iPhone 16 hamlesi!

Ancak anlaşılan Amerikalı teknoloji devi, her şeye karşın bu stratejisini sürdürmekte kararlı. Bunu nereden mi anlıyoruz? Tabi ki Apple için çip üretimi yapan TSMC’den gelen haberlerden. Tayvanlı şirkete yakın kaynaklar tarafından servis edilen bilgilere nazaran, iki teknoloji devi iPhone 16 serisinde 3nm çiplerin kullanılması konusunda anlaşmış. Lakin tabi ki burada kıymetli bir ayrıntı var.

Amerikalı teknoloji devi Apple, standart iPhone 16 modelleri için 1. Kuşak 3nm çiplerin üretilmesini isterken, iPhone 16 Pro modellerinde ise daha güçlü ve daha yeni bir teknoloji olan 2. Kuşak 3Nm çiplerin bulunmasını istemiş. Yani anlayacağını ilerleyen yıllarda da bu ayrım derinleşerek devam edecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom