Telefon

Apple’dan şaşırtan iPhone 14 kararı!

Apple, iPhone 14 serisini piyasaya sürmeye hazırlanırken, üretimi 6 milyon adede kadar artırması gerektiğini düşünüyordu. Lakin onca beklentiye karşın aygıtlar hayal kırıklığı yaratmış üzere görünüyor. Bu sebeple talep beklenen düzeylere yükselmediği için şirket, tedarikçilerine daha fazla ünite inşa etme planlarını rafa kaldırmalarını söyledi.

Bu, üretim maksadının beklenin altında kaldığını gösteriyor yani yalnızca 90 milyon adet. Bunun tüm iPhone 14 ailesi için olduğunu hatırlatalım, lakin dört modelin popülerlik açısından eşit olmadığı artık açık.

Apple’dan şaşırtan iPhone 14 kararı!

iPhone 14 Pro ve bilhassa 14 Pro Max hayranları ortasında yankı uyandırıyor, iPhone 14 ve iPhone 14 Plus geçen yılki vanilya modellerinden daha az tanınan. En az bir Apple tedarikçisi, Pro ikilisine daha fazla odaklanmak için üretimini tekrar gözden geçirmeye karar verdi. Sorunun bir kısmı, Apple için çok değerli bir pazar olan Çin’in ekonomik bir gerileme içinde olması. Bu da bir yıl evvelki iPhone 13 ailesine kıyasla iPhone 14 kullanılabilirliğinin birinci üç gününde %11 daha düşük satın alımlara yol açtı.

Artan enflasyon ve ekonomik belirsizliğin ortasında global talep de düşüyor. Bununla birlikte, beklenenden daha düşük talep için suçlamanın bir kısmı da iPhone 14 ve 14 Plus’ın kendisinde yatıyor. Çünkü beklentiyi yükseltseler de özellikler ne yazık ki tatmin edici olamadı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi