Telefon

Apple’dan şok karar! iPhone 14 üretimi durduruluyor!

Apple, akıllı telefon dünyasının en kıymetli isimlerinden biri hatta birçoklarına nazaran de birincisi olsa da, tekrar de bu unvan Amerikalı teknoloji devinin vakit zaman büyük yanılgılar yapmayacağı manasına gelmiyor. Gerçekten iPhone 14 ve iPhone 14 Plus modelleri için tam olarak yol kazası demek hiç de yanlış olmayacaktır.

Eylül ayında tanıttığı iPhone 14 serisi ile birinci etapta herkesi heyecanlandıran, lakin daha sonra bilhassa standart iPhone 14 modelinin iPhone 13’ün neredeyse kopyası olduğu, iPhone 14 Plus’ın ise iPhone 14’ün büyütülmüş ekranlısından diğer bir şey olmadığı anlaşılınca, Amerikalı teknoloji devine reaksiyon yağmıştı. Gelinen noktada kelam konusu reaksiyonların satış sayılarına da yansıdığı bariz bir biçimde belirli oluyor. Hakikaten Apple’da bu durumun farkında.

Apple’dan şok karar! iPhone 14 üretimi durduruluyor!

Amerikalı teknoloji devi, geçtiğimiz ay üreticileriyle irtibata geçerek üretim adetinin azaltılması talimatını vermişti. İşte gelen son haberler, kelam konusu talimatın bu ay da yineleneceğini gösteriyor. Eylül ayında gerçekleşen lansman sonrası toplam iPhone 14 üretiminin 95 milyona dayanmasını hedefleyen Apple, bu sayıyı daha sonra 90 milyon olarak revize etmişti. Şimdilerde ise şayet söylentiler doğruysa şirket iPhone 14 ve iPhone 14 Plus yüzünden üretim adetini 87 milyona kadar geri çekmek istiyor. İşin berbatı, iPhone 14 Pro modellerinin de bu berbat gidişten etkilenebileceği düşünülüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!