Telefon

Apple’ı bekleyen tehlike: iPhone 14 Pro kıtlığı!

Akıllı telefon dünyasının en büyük ismi olan Apple, iPhone 14 ile birlikte çıtayı tekrar belirlemiş olsa da sıkıntılarla boğuşmaya devam ediyor. Şirket, serinin üretim evresinden bugüne kadar birçok meseleyle uğraştı. Görünen o ki bu meseleler artarak devam ediyor.

iPhone 14 Pro kıtlığı 6 milyon adede ulaşacak

Birçok akıllı telefon üreticisi, amiral gemisi serilerindeki standart ve pro modelleri ortasındaki farkı giderek büyütmüş durumda. Bu siyasetin öncülerinden Apple, iPhone 14 Pro modelinde sipariş rekorları kırarken standart modelinin üretimine ise orta vermişti. Apple, en büyük üreticisi olan Foxconn şirketine yalnızca Pro modelleri üretmesi talimatında bulundu.

Ancak Pro modellerinin tek üretim yeri olan Foxconn’da işler adeta çığırından çıktı. Koronavirüs tesiriyle birlikte son yıllarda birçok sefer karantina uygulanan Foxconn, perde ardında Apple’ı hayli olumsuz etkiledi. Çin’in uyguladığı “koronavirüse karşı sıfır tolerans” siyaseti nedeniyle birçok Çin fabrikası bu süreçte emsal problemleri yaşadı. Lakin son gelişmeler Apple’ı sıkıntıdan çıkarıyor.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan rapor, pro modellerinin üretiminin hedeflenenin üçte birinde kalacağını iPhone 14 kıtlığı yaşanacağını söylüyordu. Bloomberg’te yayınlanan son rapora nazaran ise açığın 6 milyon adete ulaşacağı varsayım ediliyor. Bu durumun en büyük nedeni ise Apple fabrikası olan Foxconn’da yaşananlar.

Geçtiğimiz günlerde Foxconn fabrikasında personellerin protesto teşebbüsü, tüm dünyanın gündemine oturmuştu. O denli ki gelen imajlar, çalışanlara uygulanan darp teşebbüslerini de gözler önüne serdi. Yaşananlardan sonra imajının lekelendiğini düşünen Foxconn, özür dileğini çalışanlarına iletti. Birebir metinde protestoları bırakmaları halinde 1400 dolarlık ikramiye kelamı verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al