Teknoloji

Apple’ın AR gözlüğünden beklenen haber geldi!

Teknoloji devi Apple’ın uzun müddettir beklenen VR/AR gözlüğü nihayet üretim sınırına girmeye hazırlanıyor. Sanayi kaynaklarından gelen yeni argümanlar, Apple’ın karma gerçeklik gözlüğü seri üretiminin Mart 2023’te başlayacağını ortaya koydu.

Apple VR/AR gözlüğü 2023’te çıkış yapabilir

DigiTimes’ta yer alan son raporda, Apple’ın karma gerçeklik gözlüğü hakkında yeni bilgiler paylaşıldı. Halihazırda MacBook ve Mac üretmesiyle bilinen Pegatron’un bu eserin de üretim ortağı olduğu söyleniyor.

Şirket içi kaynaklara dayanan rapora nazaran Mart’ta seri üretim ve Nisan’da ise lansman gerçekleşebilir. Apple’ın öncelikli aygıt olmadığı için birinci üretim operasyonlarını nispeten düşük tuttuğu bildirildi. Hatta bir milyondan daha az üretilmesi planlanıyor.

Apple VR/AR gözlüğünün son kullanıcıdan daha çok ticari pazara yönelik olacağı aktarıldı. Bundan ötürü da fiyatının rakiplerine kıyasla yüksek olması bekleniyor. Üretim adedinin az olması bu iddiayı dayanaklar nitelikte.

Yeni aygıtın “genişletilmiş gerçeklik” (XR) olarak geliştirildiği belirtildi. Bu teknoloji, hem büsbütün sanal gerçekliği (VR) hem de gerçek dünyaya dijital cisimler ekleyen artırılmış gerçekliği (AR) birleştiriyor. Şu anda buna yakın bir aygıt olarak Microsoft HoloLens 2‘yi örnek alabiliriz.

Apple CEO’su Tim Cook, birçok kere AR ve VR teknolojisine yönelik ilgisini lisana getirmişti. Ayrıyeten Apple’ın birçok eseri bu teknolojilere müsaade veren sensörlere yahut yazılımlara sahip. Bu da Apple’ın 2023’te VR/AR kapısını aralayacağını gösteriyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom