Telefon

Apple’ın kendin tamir et hizmetinin kapsamı genişliyor!

Apple, 2022 yılının başlarında ‘kendin tamir et‘ uygulamasını başlattı. Birçok kolay süreci kullanıcıların tamir etmesine imkan sağlayan hizmet birinci olarak ABD’de hizmete girmişti. Apple’ın kullanıcılarına kendi aygıtlarını tamir etme şansı sunan hizmeti, artık yeni ülkelere taşınıyor.

Apple, ABD’den sonra Avrupa’da da ‘kendin tamir et’ hizmetini sunuyor

Apple’ın ‘kendin tamir et‘ hizmeti ABD’nin akabinde sekiz Avrupa ülkesine daha ulaşmış durumda. Yedek kesimler ve araçlar, bundan bu türlü Apple’ın Belçika, Fransa, Almanya, İtalya, Polonya, İspanya, İsveç ve İngiltere‘de Self Service onarım mağazasından satın alınabilecek.

Kullanıcılar, iPhone 12 ve iPhone 13 modellerindeki düzeltmelerin birçoğunun yanı sıra Apple işlemcili MacBook‘ların tamirini de gerçekleştirebilecek. Apple yaptığı açıklamada, Self Servis tamir mağazasının 200’den fazla başka modül ve aletin yanı sıra tamir kılavuzlarına erişim sağladığını belirtti.

Burada sunulan yedek modül ve araçların Apple, yetkili servislerinin sunduğu fiyatlarla tıpkı olduklarının altı çiziliyor. Tek seferlik tamir için satın alma yapmak istemeyen kullanıcıların ise 54,90 Sterlin karşılığında bu aletleri kiralayabileceği söz ediliyor. Müşteriler birebir vakitte değiştirilen modülleri geri dönüşüm için Apple‘a geri gönderebilecek ve indirim çeki kazanabilecek.

Bu merkezlerdeki fiyatlara örnek olarak; batarya modülü, 77,04 euro, ekran modülü, 327,11 euro ve kamera modülü için ise 192,76 euro’luk fiyat belirlenmiş durumda. Tüm bu süreçleri yapan kullanıcıların tamir konusunda deneyimli olmaları da telefonların sıhhati için yeterli olacaktır.

Apple’ın sunduğu bu hizmet bazı iPhone ve MacBook kullanıcıları için hayli faydalı olacaktır. Servislere ulaşımı olmayan ya da telefonunu tamirde uzun müddet bekletmek istemeyen kullanıcılar ‘kendin tamir et‘ hizmetinden basitçe yararlanabilirler.

Apple, kendin tamir et hizmetinin kapsamını genişleterek değerli bir adım atmış durumda. Pekala siz elektronik aletlerin kullanıcılar tarafından tamir edilmesi konusunda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking