Telefon

Apple’ın yeni kararı en çok Samsung’u üzecek

Akıllı telefon denildiğinde akla gelen birinci marka olan Apple ile en büyük rakibi Samsung, sanılanın tersine birçok farklı alanda çok büyük iştiraklere imza atan iki isim. Bu sene de dahil olmak üzere son yıllarda Samsung ile Apple ortasındaki iştirakin en büyük kalemlerinden biri ekran panelleriydi.

Akıllı telefonlardan tabletlere kadar pek çok Apple eserinin panellerinin Samsung tarafından üretildiği bilinen bir durum. Ancak Apple’a yakın kaynaklardan servis edilen haberlere nazaran, iPhone 15 ile birlikte Apple panel tercihi için Samsung’u art sıralara itip BOE’yi birinci sıraya taşıyacak. Öyle ki şu an tüm panel tedariğinin %70’i Samsung’dan yapılırken, iPhone 15’de bu %70’lik hisse BOE’ye geçecek.

Apple’ın yeni kararı en çok Samsung’u üzecek

Bununla birlikte BOE’nin sevincinin de çok kısa süreceğini söyleyebiliriz zira Apple’ın çok farklı planları var. O denli ki Amerikalı teknoloji devinin öncelikli maksadı, kendi panellerini üretmek.

Aslında Apple’ın bu planlarının geçmişi neredeyse 5 sene öncesine dayanıyor lakin o vakit ki maliyetler ve teknolojik problemlerin Amerikalı teknoloji devinin bu hedefini ertelemesine neden olmuştu. İşte Apple’a yakın kaynaklar bu planların tekrar raftan indiğini ve iPhone 16 serisiyle birlikte yavaş yavaş hayata geçirilebileceğini sav ediyorlar. Tabi tüm bunlar şu an için birer tezden ibaret. Bakalım Apple bu mevzuda rastgele bir açıklama yapacak mı?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al