Telefon

Apple’ın yeni M2 Max işlemci performans testleri sızdırıldı

Yakında çıkacak olan şimdi piyasaya sürülmemiş işlemci M2 Max, 14 inç ve 16 inç MacBook Pro ile test edildi. Yapılan testlerin sonucu ile yeni çipin performansı konusunda değerli tezlerde bulunuldu. Apple M2 Max çipin, yeni jenerasyon Mac’ler için kullanılacağı bilinirken, önceki M1 Max’a nazaran çok daha süratli olacağı ve çekirdek başına daha fazla performans sunacağı ortaya çıktı.

M2 Max çip, 3.54 GHz ve 96 GB RAM ile 12 çekirdekli bir CPU’yasahip. Yeni çip, tek çekirdekte 1853 ve çok çekirdekte 13855 puan aldı. Karşılaştırma için, MacBook Pro ve giriş düzeyi Mac Studio’ya güç sağlayan M1 Max çip, 3,2 GHz suratında 10 çekirdeğe sahip ve tek çekirdekte 1746 alırken çok çekirdekte 12154 puan aldı. Testlere nazaran M2 Max çipi, M1 Max çipinden sırf yaklaşık %14 daha süratli.

Apple’ın sonbaharda M2 dayanaklı 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’ları piyasaya sürmesi bekleniyordu, lakin tarih 2023’e ertelenebilir. Apple’ın 2023’te birden fazla yeni Mac tanıtacağı söyleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al