Teknoloji

Araba devi gemileri yaktı! Vergiler dahil C-SUV modelinin fiyatı 466 bin TL’ye düştü!

Otomobil dalını az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere SUV modelleri kötü halde tanınan olmuş durumda. O denli ki artık bu modellerin HB arabaların yerini aldığını söyleyebiliriz.

SUV modellerin tanınan olması nedeniyle Türkiye’nin yerli ve ulusal arabası TOGG’un da birinci olarak SUV versiyonunun çıkarılması kararlaştırılmıştı. Hakikaten TOGG haricinde pek çok yabancı üretici de mevcut modellerinin üretimini sonlandırarak SUV yelpazesini genişletme yoluna gittiler.

SUV modellerinin bu kadar tanınan olduğu bir pazarda, model yelpazesinin de epey geniş olduğunu söyleyebiliriz. Lakin kelam konusu fiyat olduğunda 2022 model sıfır bir C-SUV için 800 bin TL ve üzeri fiyatları gözden çıkarmak gerektiğini de biliyoruz. Neyse ki yeni gelen ÖTV matrah düzenlemesi bu durumu biraz değiştirdi.

Yayınlanan ÖTV matrah düzenlemesi sonrasında giriş ve orta segmentte yer alan arabaların fiyatlarında değerli düşüşler meydana geldi. Bu sayede artık 500 bin TL altında C-SUV bir araç almak da mümkün hale geldi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking