Telefon

Samsung’dan Galaxy S23 ailesine Apple’ı kıskandıracak özellik

Samsung, Galaxy S23 ailesi için çalışmalarını hızlandırdı. Teze nazaran şirket, Galaxy S23 modellerinde uydu irtibatı özelliği ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Samsung’un Huawei ve Apple’dan farklı olarak imaj iletmeye imkan sağlayacağı belirtiliyor.

Samsung Galaxy S23 serisi, uydu ilişkisi özelliği ile gelecek

Akıllı telefon piyasasında pazar hissesini artırmak isteyen şirket, Qualcomm ile işbirliğine giderek Galaxy S23’e özel Snapdragon 8 Gen 2 işlemci ürettirdi. 4nm teknolojisiyle üretilecek işlemcide 1 adet 3.36GHz ARM Cortex-X3, 2 adet 2.8GHz ARM Cortex-A715, 2 adet 2.8GHz ARM Cortex-A710 ve 3 adet 2.0GHz ARM Cortex-A510 çekirdek kullanılacak. İşlemcinin standart versiyonunda ARM Cortex-X3 çekirdeğin 3.2GHz suratında çalıştığını belirtmekte yarar var.

Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 2’de Ray Tracing teknolojisini destekleyen Adreno 740 grafik arabirimine yer verecek. Şimdi kesinleşmese de Qualcomm’un Galaxy S23 ailesi için grafik arabiriminde de sürat aşırtma yaptığı kestirim ediliyor.

Güney Koreli yayın EtNews’e nazaran Samsung Electronics, yakında piyasaya çıkacak Galaxy S23 aygıtlarının uydu ilişkisi sağlaması için gerekli altyapıyı hazırladı. Şirket, Iridium ile muahede sağlayarak 66 adet düşük yörüngeli irtibat uydusuyla ses ve data irtibatı hizmeti verecek.

Şirketin Huawei ve Apple’dan farklı olarak sesli bağlantının yanı sıra metin ve imaj transferi da sağlayacağı belirtiliyor. Son iki yıldır uydu bağlantısı teknolojileri üzerinde çalıştığı sav edilen Samsung, 2023 yılının son çeyreğinde yeni özelliğini test etmeye başlayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al