Teknoloji

Asus GeForce RTX 4080 Noctua CES 2023’te tanıtıldı!

Asus, CES 2023 fuarı kapsamında yeni eserlerini sergiledi. Tayvanlı üretici, ünlü soğutma şirketi Noctua ile iş birliğinin göstergesi olarak ASUS GeForce RTX 4080 Noctua Edition ekran kartını duyurdu. Kartta bir çift Noctua NF-A12x25 fan ve fanların hava akışı özellikleri için optimize edilmiş soğutucu bulunuyor.

ASUS GeForce RTX 4080 Noctua Edition özellikleri

Düşük gürültü düzeyine ve yüksek soğutma performansına öncelik vermek için Asus, ekran kartının toplam hacmini 4.3 yuva kullanacak biçimde genişletti. GeForce RTX 4080 Noctua Edition ayrıyeten gürültüyü en aza indirmek için sessiz modun varsayılan olarak aktifleştirildiği Dual BIOS özelliğine sahip.

Noctua ile paydaşlığın meyvesi olarak RTX 4080’in dizaynına sekiz ısı borusundan oluşan geniş bir buhar odası dahil edildi. Dizayndaki bu değişiklik, ekran kartının 320 watt’lık TDP’de (teorik azamî ısı miktarı) çalışırken sadece 61,7 derece sıcaklığa ulaşmasına müsaade veriyor.

ASUS, ekran kartının etkileyici performansına ve düşük gürültü düzeyine ek olarak, optimum performansı sağlamak için yüksek kaliteli bir güç kaynağıyla birlikte kullanılması gerektiğine dikkat çekti. GeForce RTX 4080 Noctua fiyatı yahut piyasaya sürüleceği tarih paylaşmadı.

GeForce RTX 4080 neler sunuyor?

Nvidia, RTX 4080’i iki farklı konfigürasyonda piyasaya sürdü. RTX 4080 16GB, 9.728 CUDA çekirdeğe ve 16GB yüksek süratli Micron GDDR6X belleğe sahip. Ekran kartı, DLSS 3 ile GeForce RTX 3080 Ti’den 2 kat daha süratli olacak biçimde tasarlandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al